10 tipov, ako nosiť jesenné svetre

10 tipov, ako nosiť jesenné svetre
Chcete byť v teple a pritom vyzerať trendy? Vytiahnite zo skrine svetre - je na ne ideálny čas. Dlhšie, kratšie, farebnejšie i tie klasické, móda dáva zelenú všetkým, stačí si len vybrať.

Maxi
Rozmerné veci plápolajúce na útlom ženskom tele sú IN už niekoľko sezón. Nosíme tričká i topy vo veľkostiach maxi a môžeme také nosiť aj svetre. V kombinácii s úzkymi nohavicami vynikne svetrík perfektne.

Krátky
Na miesta, kde k vám chladný vietor nemá prístup, môžete vyraziť aj v skrátenej verzii jesenného svetra. Poodhalí bruško, nechá vyniknúť nohavice, sukňu alebo šortky a vy vyzeráte dievčensky nežne.

Až pod zadok
Ak uprednostňujete skôr dostatočné zahalenie sa, skúste to so svetrom až pod zadok. Skvelo k nemu sedia nielen džínsy, ale aj obľúbené legíny, ktoré vášmu pozadiu toľko tepla neposkytnú. S predĺženým svetríkom to však raz - dva dobehnete.

Ako šaty
Ak potiahnete dĺžku svetra ešte nižšie, už sme v kategórií šiat. V tejto podobe sa pletené veci nosia skvelo, samozrejme, v chladnejších mesiacoch. Pre trendy jesenný look nasaďte tmavšie pančušky, členkové topánky alebo čižmy a máte outfit do kancelárie i do školy.

S kapucňou
Pokiaľ jeseň nezaúraduje tak, že na bnás oblečie aj kabáty, môžete si sveter užívať ako najvrchnejšiu časť oblečenia. V takom prípade sa vám môže zísť aj kapucňa, ktorá sa na tento druh oblečenia skvelo hodí.

Na gombíky
Chcelo by to viac elegancie? Skúste to so svetríkom na gombíky, ktorý môžete nosiť v dvoch podobách. Buď ležérne rozopnutý a odhaľujúci top, alebo dokonalo pozapínaní a ladiaci k spondej časti oblečenia.

Asymetrický
So svetrom, ktorý pred svetom roztvoríte a ukážete, čo nosíte pod ním, sa môžete rôzne pohrať. Momentálne je IN asymetria, ktorá vytvára na každej strane svetra cíp a necháva ho efektne padať k zemi. Tieto modely bývajú dlhšie a ak chcete, môžete ich okolo tela previazať.

Opásaný
Dlhšie svetre majú výhodu aj v tom, že poskytujú priestor opaskom. Môžete ich previazať buď tým istým materiálom, alebo vyskúšať vlastnú kombinatoriku. Kožené opasky sa na svetre krásne hodia, snažte sa však pohrať s použitými farbami.

S kožou
Momentálne je veľkým trendom kombinovanie materiálov a zväčša sa všade „pchá" koža. Sadne aj na rukávy svetra, čím sa vytvára efektná kombinácia. Poteší na pohľad a poteší aj pri nosení.

Ako v detstve
Obrovským hitom je aj návrat do detstva, a to v podobe nápadných vzorov na prednej strane svetra. Vyšitý obrázok napríklad v podobe zvieraťa je retrom, aké dnes ocenia aj dospelé ženy a nechajú si oživiť šatník.

Chcete viac svetrovej inšpirácie? Otvorte našu galériu pod článkom a listujte v jesenných trendoch.

Autor: GaBi


OTESTUJTE SA! Mal by som zmeniť svoju prácu?
Otestuj sa

Galéria

10 tipov, ako nosiť jesenné svetre10 tipov, ako nosiť jesenné svetre10 tipov, ako nosiť jesenné svetre+2710 tipov, ako nosiť jesenné svetre
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac