7 znamení, že svojho chlapa nerešpektujete: Pozor, zraní vás to oboch!

7 znamení, že svojho chlapa nerešpektujete: Pozor, zraní vás to oboch!
Akceptovať seba, svoje potreby, a rovnako tak partnera a jeho potreby patrí k základnej výbave každého šťastného vzťahu. Bez vzájomného rešpektu sa v každom vzťahu časom usídli apatia, nechuť a vzájomný chlad. Dlhodobé nerešpektovanie partnera sa vám nakoniec vráti ako bumerang v podobe nespokojnosti vo vzťahu a nedostatku rešpektu voči vám.

Tlačíte na partnera
Ak neprijímate partnera takého aký je a nútite ho, aby sa prispôsobil vašim očakávaniam, spôsobíte si vo vzťahu veľa problémov. Túžba po zmene musí prichádzať od osoby, ktorá má niečo zmeniť, lebo potrebuje cítiť motiváciu na zmenu. Ak partnera nútite do zmeny bez toho, aby ju on sám považoval za potrebnú, neprinesie to žiadny efekt. Radšej si položte otázku, či to v tomto vzťahu má pre vás význam.

Som žena, ktorá spí s tvojím chlapom...

Stiahnete sa a uzavriete
Ak ste dlhodobo voči partnerovi uzavretá, nemáte chuť a odvahu sa mu otvoriť, nedôverujete mu a cítite voči nemu emocionálny chlad, výsledkom je nerešpektovanie vzájomných potrieb. Ak nedáte druhej osobe príležitosť, aby s vami komunikovala, zákonite sa od seba citovo vzdialite. Nemlčte, ale urobte si jasno v tom, či ešte dokážete prekonať bariéru nedôvery a na základe toho sa rozhodnite, čo ďalej.

Domýšľate si
Ak čítate medzi riadkami, domýšľate si a automaticky tomu veríte bez toho, aby ste sa s partnerom porozprávali a overili si svoj úsudok riskujete časté konflikty. Práve takto vzniká nedôvera či žiarlivosť. Partnerovi dávate najavo, že pre vás nie je dôležitý jeho názor, lebo čokoľvek povie, považujete za výhovorku. Podstatné pre vás je iba to, čo si o veci myslíte. A to je jasný signál nerešpektovania partnera.

Skáčete do reči a nevypočujete si ho
Máte zlozvyk nevypočuť si myšlienku partnera do konca, prerušujete ho uprostred vety alebo mu skáčete do reči? Opäť vysielate signál, že vás jeho názor nezaujíma. Pre vás je dôležitejšie to, čo poviete vy a nie on. Trénujte svoju trpezlivosť, pretože akceptovanie druhého človeka si vyžaduje, aby ste si premysleli, čo poviete a reagovali až vtedy, keď dopovie.

Neustále sa sťažujete
„To, že je nejaký problém? Vieš, čo sa stalo mne?" Asi tak nejako vyzerá nerešpektovanie toho, čo prežíva váš partner. Čo sa stalo vám je vždy dôležitejšie, vážnejšie či zaujímavejšie. Podceňovanie partnera patrí medzi najzávažnejšie lapsusy v spolužití, ktoré dáva jasný signál, že nerešpektujete jeho osobnosť.

Musíte mať vždy pravdu
Všimli ste si, že nie ste tím, ale veční súperi? Vždy sa snažíte vyhrať akýkoľvek spor, ktorý sa medzi vami a vaším partnerom objaví? Vždy ste to vy, kto musí mať posledné slovo a pravdu? Uvedomte si, že táto túžba vyhrať je nie len prejavom nerešpektovania partnera, ale aj znakom toho, že si nie ste istá sama sebou. Pochybujete o sebe, preto potrebujete nasýtiť pocit, že máte pravdu a nedokážete prehrávať. Nezameriavajte sa na „víťazstvo" vo vzťahu. Zamerajte sa na to, aby ste s partnerom mali rovnakú víziu a vyznávali rovnaké hodnoty, to je oveľa dôležitejšie.

Baby, spamätajte sa: TOTO pri písaní s chlapom nikdy nerobte!

Nepýtate sa ho na názor
Rozhodujete sa vo vážnejších otázkach bez toho, aby ste to konzultovali s partnerom? Nezaujíma vás, čo si o vašom rozhodnutí myslí? Krútite nad jeho názorom očami? Nuž, asi neprechovávate veľký rešpekt voči tomu, čo si myslí. Ak ste vo fáze, že na rozhodnutie nepotrebujete poradný partnerov hlas, sama sa asi považujete za samostatnú osobnosť, ale vzťahový poradca by vás označil za egoistku.

Autor: Radomír
Zdroj foto: Shutterstock


Otestujte sa! Kým ste boli v minulom živote? Odpoveď vás zaskočí!
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac