Ak chcete pevný a dlhotrvajúci vzťah, musíte vy a váš partner robiť nasledujúce...

Ak chcete pevný a dlhotrvajúci vzťah, musíte vy a váš partner robiť nasledujúce...
Budovanie zdravého a pevného vzťahu nie je ľahké. V prvom rade to nejde samé od seba, alevyžaduje si vedomú prácu a úsilie oboch partnerov. Ponúkame vám zopár nápadov a ak ichbudete dodržiavať, váš vzťah má šancu obstáť aj v náročných životných situáciách.

Medzi nimi je definitívny koniec! Slovenský šoubiznis sa dočkal ďalšieho nečakaného rozchodu


Hádky a konfrontácie nemusíte vždy vyhrať

Pokiaľ túžite oslavovať minimálne striebornú svadbu, dôležité je, či hádky vnímate akopríležitosť dokázať svoju pravdu alebo ako cestu k dohode. Ak ste zástancom prvejeventuality a váš partner takisto, váš vzťah pravdepodobne neprejde ani desaťročnýmvýročím. Zmyslom hádky nie je dokázať partnerovi, že sa mýlil. Jej zmyslom je nájsťriešenie, ktoré umožní obom ustúpiť z niektorých pozícií, nájsť kompromis, ktorý budevyhovovať obom stranám a dohodnúť sa, čo každý z vás musí robiť inak, aby ste nabudúcepredišli podobnému konfliktu.

Nikdy nepodceňujte hodnotu pozdravu, bozku či malého dotyku

Dlhoročné vzťahy často zabúdajú na tieto jednoduché, ale dôležité gestá. Ak okrem nichvynecháte aj otázky typu: „Ako si sa dnes mal/a?, Čo si dnes zažil/a, Myslel/a som dnes nateba," váš vzťah sa ocitne v zóne stereotypu, ktorý vás zákonite prestane baviť. Bez ohľadu nato, čo sa medzi vami deje, musíte pracovať na potrebe objať partnera, komunikovať s ním,ráno mu dať pusu či pozdraviť ho.

Pochopte, že vzťahy sa utužujú napĺňaním očakávaní a záväzkov

Každý z nás má vo vzťahu svoje očakávania i povinnosti. V prípade, že sa vykašleme naočakávania partnera a na svoje povinnosti, vzťah sa rúti do záhuby. Znakom toho, žepracujeme na rozvíjaní lásky vo vzťahu je záujem o partnerove očakávania a hľadaniespôsobov ako ich naplniť. Rovnako sa zaujímame o svoje povinnosti a snažíme sa ichdodržiavať. Ak toto funguje obojstranne, existuje obrovský predpoklad, že sa dožijete nielenstriebornej, ale i zlatej svadby.


Prekvapte partnera


Urobte neočakávané. Vymyslite prekvapenie, ktoré ho dojme. Kúpte mu drobnosť, o ktorejviete, že mu urobí radosť. Pripravte sexi večer uprostred týždňa. Prekvapenie nemusí byťveľkolepé, stačí, ak bude výstižné. Jeho benefitom je, že ním nabúrate stereotyp, ktorému savo vzťahu chcete vyhnúť.

Nehádžte vinu automaticky na toho druhého

Častým prehreškom partnerov je, že vždy musia nájsť vinníka a najlepšie je, ak je ním druhýpartner. Typickou situáciou je napríklad, keď muž umýva riad a rozbije tanier. Prvou rekciuženy je: „Vidíš, čo robíš, keby si dával pozor, tak sa to nestane!" Odkiaľ žena vie, že partnernedával pozor? Prečo ho automaticky obviňuje? Čo keď sa práve naopak pekelne sústredila jednoducho sa mu tanier vyšmykol a rozbil? Lepšou reakciou je otázka: „ Čo sa stalo?"alebo „Viem, že si nechcel, to sa stáva".

Prejavte si navzájom radosť z úspechu

Povýšili jedného z vás? Dvihli partnerovi plat? Urobil skúšku? Jednoducho stalo sa niečov jeho živote, čo stojí za ocenenie? Zavolajte si! Poblahoželajte mu! Zatancujte si s ním tanecradosti alebo mu povedzte, že vás to teší. Najšťastnejšie sú totiž páry, ktoré navzájomprežívajú úspechy i pády toho druhého. Plynie z toho jedno základné posolstvo - sme tím a to, čo sa podarí jednému teší aj toho druhého. Najhoršie vždy dopadnú páry, ktoré spolusúperia a závidia si.

Nezhadzujte sa navzájom

Netolerujte ľudí, ktorí hovoria o vašom partnerovi zle. Rovnako nikdy nezhadzujte a neponižujte partnera pred druhými ľuďmi. Samozrejme, že môžete pred priateľkou povedať,čo vás trápi alebo vám chýba vo vzťahu, ale hovorte vždy o sebe! Ako sa môže pozitívnevyvíjať váš vzťah, keď sa váš partner nemôže na vás spoľahnúť, že ho obránite a nebudetepred cudzími zhadzovať?

Autor: Radomír
Zdroj foto: archív


SUPER TEST! Viete, ako dlho budete žiť? My poznáme odpoveď!
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac