Ak chcete váš sex okoreniť a zlepšiť, vyskúšajte TIETO komunikačné triky!

Ak chcete váš sex okoreniť a zlepšiť, vyskúšajte TIETO komunikačné triky!
Ak partneri pochopia, že kľúčom k lepšiemu sexu je vzájomná komunikácia, môžu sa tešiť na naozaj kvalitný sex. Ak si totiž myslíte, že o sexe sa nerozpráva, pretože ide o veľmi delikátnu a intímnu záležitosť, mýlite sa. Kvalitu sexuálneho spolužitia nie je možné rozvíjať, ak sa partneri spolu nebudú rozprávať o tom, čo im robí dobre, z čoho majú radosť alebo čoho sa naopak boja a čo sa im nepáči. Páry, ktoré si užívajú kvalitný sex vedia, že jeho súčasťou je otvorená komunikácia.

Ak ste príliš v strese na to, aby ste mali sex, vyskúšajte TIETO 3 veci!

Kedy, kde a ako
Bohužiaľ, veľa párov spolu o sexe nekomunikuje, respektíve sa počas rozhovorov o ňom cíti nepríjemne až trápne. Preto je dôležité načasovanie a kontext. Odborníci vravia, že najideálnejším miestom a časom na rozhovor je mimo vašej spálne, keď ste oblečení a nachádzate sa v neutrálnom prostredí a v absolútnom súkromí. Určite aspoň spočiatku by ste nemali diskutovať o intímnych veciach priamo v posteli a nahí, pretože vtedy ste najzraniteľnejší, pocit trápnosti je najsilnejší a vaša schopnosť prijímať kritiku je najmenšia.

Muži prezradili, čo sa im páči, keď má partnerka "tam dole"! Viete, čomu sa radšej vyhnúť?

Oznámte úmysel na začiatku rozhovoru
Oznámenie, že sa chcete rozprávať o sexe, pomáha minimalizovať pravdepodobnosť, že sa partner bude cítiť defenzívne. „Chcela by som sa s Tebou porozprávať o našom intímnom živote, pretože sa mi náš sex páči, ale myslím, že by sme v ňom mohli niečo zlepšiť alebo nájsť spôsoby, ako ho urobiť ešte príjemnejším ako doteraz. Mám niekoľko nápadov a chcela by som sa o nich s tebou poradiť. Čo Ty na to?"

Neprerušujte partnera
Ak sa partner otvorí a nájde odvahu hovoriť o pocitoch, ktoré ho sprevádzajú pri vašom intímnom živote, neprerušujte ho. Nesnažte sa „opraviť" jeho názory, ak nesúhlasíte s niečím, čo povedal. Je dôležité, aby mal možnosť povedať, čo prežíva ešte predtým, ako budete reagovať na jeho slová. Odolajte pokušeniu usmerňovať ho skôr, než plne porozumiete, čo sa vám snaží povedať.

Nemôžete dosiahnuť orgazmus? TOTO sú 4 riešenia, ktoré vám pomôžu!

Hovorte o svojich pocitoch zo sexu
Na úvod nehodnoťte partnera, nevravte, čo robí zle a čo by mal robiť ináč. Hovorte o sebe, o svojich pocitoch, o svojom prežívaní, o svojich obavách či radostiach. Snažte sa hovoriť o vás ako o páre, ako môžete spoločne vylepšiť kvalitu vášho sexuálneho zážitku. Pokúste sa vyhnúť kritike a namiesto toho hovorte, čo si prajete, želáte, z čoho by ste mali radosť, na čo by ste sa v sexe tešili.

Žiadny sex a nahota pred kamerou: Prečo Emma Watson odmietla hrať vo filme 50 odtieňov sivej?

Páčilo by sa mi...
Namiesto toho, aby ste povedali: „Vysvetli mi, prečo ideš hneď na vec, to sa nevieš ovládnuť?", povedzte: „Veľmi by sa mi páčilo, keby sme mohli stráviť viac času maznaním, namiesto toho, aby sme priamo išli na vec." Začať vetu slovami „Páčilo by sa mi" je oveľa motivujúcejšie a čo je dôležité, zahŕňa iniciatívu vás oboch.

Týmto témam sa nevyhýbajte
rozhovorov o sexe je nutné nebáť sa dotknúť niektorých dôležitých tém. Hovorte o logistike sexu, ako je jeho frekvencia, denné obdobia (ráno či večer), miesta a okolnosti, ktoré pre každého z vás môžu byť iné. Malo by to byť samozrejmé, že počas sexu nebudete aktívni na telefónoch. Možno by ste sa čudovali, ale podľa najnovšej štúdie takmer 20 % mladých dospelých prijíma hovory aj počas sexu! Taktiež sa nevyhýbajte téme orgazmu, nakoľko je pre vás dôležitý, či je nevyhnutný pri každom sexe, aby ste sa cítili spokojná a naplnená.

Keď s vami chlap nechce sex: 10 krutých ale reálnych dôvodov

Vyšší level komunikácie
Ďalším levelom komunikácie o spokojnosti s intímnym životom je rozhovor o jednotlivých polohách a technikách, nakoľko je ktorá pre vás príjemná. Existuje naozaj široká paleta sexuálnych aktivít, pričom zďaleka nie každá musí zákonite vyhovovať obidvom. Preto je dôležité informovať partnera, čo je pre vás prijateľné, čo je za hranicou akceptovateľnosti, aby vás nenútil a neočakával od vás niečo, čo je pre vás nepredstaviteľné. Pretože vzájomný rešpekt a akceptácia sú v rámci sexuálnej spokojnosti najcennejšie.
Autor: Radomír
Zdroj foto: Shutterstock


Super TEST! Aké životné motto sa ku mne naozaj hodí?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac