Ak ste príliš v strese na to, aby ste mali sex, vyskúšajte TIETO 3 veci!

Ak ste príliš v strese na to, aby ste mali sex, vyskúšajte TIETO 3 veci!
Očakávanie je dôvod, prečo je sex na začiatku vzťahov taký horúci. Po čase sa však môže veľa vecí zmeniť i v samotnom vzťahu, čo má v konečnom dôsledku veľký vplyv aj na váš sexuálny apetít. Sex je síce súčasťou vzťahu, no občas sa stane, že príde prekážka, na ktorú páry narazia znenazdajky a môže im sex poriadne znepríjemniť: stres.

Ak vám chlap urobí vo vzťahu jednu z týchto 7 vecí, okamžite ho pusťte k vode!


Nedostatok záujmu o pohlavný styk je jedným z najbežnejších problémov. Ovplyvňuje to veľa ľudí v rôznych vzťahoch. Vôbec to nie je tak, že sa to týka konkrétnych ľudí v konkrétnom vzťahu. Páry o sebe odrazu prestanú sexuálne premýšľať, a to je problém. Často sa sťažujú na to, že to už nie je ako na začiatku vzťahu. Môže za to rýchlosť doby, v ktorej žijeme, rozptyľovanie, pracovné tempo, rušné spoločenské kalendáre, záväzky voči rodine či priateľom... Priemerný človek kontroluje svoj mobilný telefón približne 80x denne, aby mal o všetkom prehľad. Prečo by mu malo záležať na nejakom sexe? A hlavne - kedy by mal mať na neho čas?

Čo sa s tým dá robiť? Existujú 3 spôsoby, ako to celé napraviť:

1. Rešpektujte svoju potrebu potešenia
Vaše telo má prirodzené sexuálne rytmy a oznámi vám, čo chce. Vašou úlohou je načúvať mu. Samozrejme, nemusíte sa hneď na niekoho vrhnúť, keď vám telo naznačí, že sa vám niekto páči. Avšak nesnažte sa ani úplne potlačiť tieto potreby. Za myšlienku či ľahký flirt, z ktorého môže vzniknúť čosi viac, sa predsa nezabíja. Nikto sa to napokon nedozvie a budete mať zážitok z udržiavania spojenia s potrebou sexuálneho potešenia vášho tela.

Muži prezradili, čo sa im páči, keď má partnerka "tam dole"! Viete, čomu sa radšej vyhnúť?
 

2. Nájdite potešenie z každodenných aktivít
Keď sme v strese, zabúdame využiť zmysly, ktoré sú rozhodujúce pre preniknutie do našej sexuality. Preto je dobré, aby ste viac vnímali veci okolo seba. Napríklad môžete začať vychutnaním si rannej kávy alebo čaju. Vytvorte si čas na to, aby ste počuli zvuk žblnkania vriacej vody v kanvici, pocit tepla, ktorý prechádza cez hrnček, všímajte si tú intenzívnu chuť nápoja. Toto je klasická prax všímavosti, ktorá vám dokonca môže mimoriadne zlepšiť váš deň!

3. Zapíšte si sex do kalendára
Vieme, ako to znie. Ale u niektorých párov je zapísanie si sexu do kalendára skvelou taktikou! Posilní to očakávanie na to, čo príde, a dokonca vás to psychologicky naladí na tú správnu vlnu. Budete fantazírovať o tom, čo sním alebo s ňou budete robiť, a už len to vystupňuje vaše vzrušenie na maximum a nebudete sa vedieť toho večera dočkať! Navyše, presne toto očakávanie bolo dôvodom, prečo bol váš sex na začiatku vzťahu taký horúci, no neskôr vychladol. Prestali ste sa totiž tešiť na to, čo príde a očakávať čosi viac.

TOTO sú 4 spôsoby, ako zistiť, či chodíte alebo nechodíte s tou správnou osobou!

Zapisovanie však platí aj pre slobodných! Psychológovia často odporúčajú zapísať si aj masturbáciu - je to čas len pre vás, tak si ho užite naplno a bez stresu! Myslite na to ako na wellness procedúry alebo starostlivosti o seba. Navyše, pravidelná masturbácia vám môže pomôcť udržať zdravú hladinu sexuálnej túžby a zároveň znížiť stres. Tak smelo do toho!

Autor: Alex
Zdroj foto: Shutterstock
Zdroj video: Youtube


Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac