Aký muž je vlastne sexy?

Aký muž je vlastne sexy?

Ten, ktorý skvele vyzerá? Alebo ten, ktorý má tie „správne“ vlastnosti? Osobnosť či inteligencia  sú však tak povediac neviditeľné, najmä pokiaľ hodnotíme niekoho, koho sme stretli na ulici, a len sa okolo nás mihol. Ako to teda je? Prečo nás niektorí muži zaujmú už len tým, že sa zjavia v našej blízkosti, a iní nie?

Ak chceme definovať to, čo robí muža príťažlivým, pokúšame sa sčasti o nemožné. Každá z nás má totiž vlastnú definíciu toho, čo robí muža atraktívnym. Je to dané tým, že každá z nás je iná, máme iné predstavy, skúsenosti, očakávania. Zatiaľ čo niekto si všíma ako prvý celkový zjav, teda chôdzu, telo, prípadne oblečenie, pre iného môže byť dôležitý predovšetkým výraz tváre, očí. Pomenovať znaky, ktoré by boli všeobecne považované za symbol atraktivity, znamená tanec na veľmi tenkom ľade.

Neviditeľné afrodiziakum
Obíďme teraz na chvíľku znaky, ktoré sú zjavné na prvý pohľad – oči, črty tváre, celkový zjav. Aj keď je to práve táto trojica, ktorú náš mozog podľa štatistík skenuje ako prvú. Čo robí muža naozaj sexy, totiž nevidíme na prvý pohľad. Je to práve to, čo sa nachádza  „pod hladinou“, čo nás zaujme pri rozhovore s ním. Spôsob reči, vďaka ktorému sa dá veľa dozvedieť o tom, ako premýšľa – áno, doslova mu nakuknúť do hlavy.

Ďalším dôležitým signálom je sebavedomie. Mám na mysli prirodzené sebavedomie človeka, ktorý pozná svoje kvality, a nepotrebuje okoliu čokoľvek dokazovať, či už svojím správaním, alebo výzorom. Takýto človek má potom to správne, pozitívne vyžarovanie, ktoré nás osloví veľakrát ešte skôr, než s dotyčným vôbec nadviažeme rozhovor.

Moc, bohatstvo, Porsche...?
Ak chceme hovoriť o naozaj všetkých atribútoch mužskej atraktivity, je nutné spomenúť aj túto oblasť, avšak odhliadnuc od „zlatokopiek“, ktoré sa pozerajú iba na stav účtu a rozsah konexií. Áno, pre vzťah sú dôležité úplne iné veci – priateľstvo, úcta, náklonnosť. Ale ak sa k týmto základom pridá ešte fakt, že je muž materiálne zabezpečený, a má spoločenské postavenie – v tom prípade jeho kredit výrazne stúpa.

Ako som už povedala na začiatku, každá z nás má vlastnú predstavu o tom, aký by mal byť muž, ktorý si od nás zaslúži prívlastok „atraktívny“. A myslím si, že tak je to správne. Predstavte si, že by mali všetci perfektné voňavé telo, súmerné črty tváre, výrazné oči, a sexy pery. Ako fantázia je to samozrejme príjemné, ale, realita by bola veľmi ... nudná.

Autor: Ariel


Super TEST! Aké životné motto sa ku mne naozaj hodí?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac