Baby, zbystrite pozornosť: 8 vecí, ktoré ste o svojej vagíne netušili

Baby, zbystrite pozornosť: 8 vecí, ktoré ste o svojej vagíne netušili
Žijeme s ňou celý život. Sú však isté tajomstvá, ktoré naša vagína skrýva a o nich možno nemáte žiadne informácie. Ak nemáte odvahu opýtať sa svojho gynekológa, tak my vám o tejto dámskej časti povieme viac!

Čistí sa sama
Nie je nutné používať príliš veľa mydla, či parfumovaných sprchových gélov. Vaša vagína má schopnosť čistiť sa sama a k tomu niekedy postačí aj obyčajná voda. Táto oblasť je prepojená rôznymi žľazami, ktoré vyprodukujú potrebné látky na jej prečistenie. Ak to s mydlom preženiete, môže sa stať, že si infekciu spustíte zlým zaobchádzaním. Mydlá a sprchové gély, ktoré nie sú určené na intímnu oblasť obsahujú príliš veľa vonných látok či farbív, ktoré môžu vagínu podráždiť. Takže, tu platí, menej je viac.

Odborníčka radí: Ako si vybrať správnu antikoncepciu

Veľkosťou sa prispôsobí
Nemusíte mať obavy, ak ste si práve našla partnera s väčším vybavením. Príroda to zariadila tak, že vaša intímna oblasť si s tým hravo poradí. Ak sa totiž vzrušíte, vagína môže nabrať aj dvojnásobný rozmer. Takže, ak sa partner nemôže do vás dostať, zväčša je chyba na jeho strane, keďže nevie váš intímny priestor „dostať do varu". Stavte na kvalitnú predohru a všetko pôjde ako po masle.

Vekom sa stráca pružnosť
A to nielen na pleti. Rovnako ako vaša pokožka, aj vagína stráca pribúdajúcimi rokmi pružnosť. Ochabuje, jej koža mení farbu a menej kolagénu vedie k väčšiemu prehĺbeniu. Dokonca aj váš klitoris sa môže zmenšovať. Všetky tieto zmeny súvisia s klesajúcou hladinou estrogénu, takže v tomto prípade už nepomôže nič, len sa s novým vzhľadom vyrovnať.

Má svoje hranice
Ak ste počuli historky o tom, ako sa môže vo vašej vagíne niečo stratiť, tak sú to len povery. Každá vagína je ohraničená krčkom a tkanivom, čo znamená, že nie je spojená s inou časťou tela, kde by mohol napríklad tampón „odplávať".

Po pôrode sa všetko mení
Pravdou býva, že príchodom detí na svet, teda po pôrode sa všetko mení. V tomto prípade sa môže natiahnuť. Prípadne, ak vyžaduje šitie po pôrode môžu tam zostať jemné viditeľné znaky. S natiahnutím však viete bojovať a to tak, že budete cvičiť Kegelove cvičenia na posilnenie panvového dna. Jednoducho zatiahnite svaly, ktoré používate pri močení a zadržte na niekoľko sekúnd. Pri pravidelnom cvičení sa časom opäť stiahne. Nuž, nie pôvodnú veľkosť ako pred pôrodom.

Umývate sa "tam dole" správne? A možno ani nie

Aj vagína je sval
Možno sa budete čudovať, ale aj vagína zostane zdravšia a pružnejšia, ak ju budete pravidelne používať. Nielen sexom ju môžete udržiavať vo forme, ale aj cvičením spomínaných Kegelových cvikov. Ak ju začnete zanedbávať, tak sa stane krehkou a ochabnutejšou, a to asi žiadna z nás nechce. Aj v menopauze prichádza v tomto smere zmena, kedy sa môže trošku zúžiť. Je to však prirodzený jav.

Autor: Jane


Super TEST! Aké životné motto sa ku mne naozaj hodí?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac