Bradley zostal zahanbený: Čo si naozaj myslí o tom, že nedostal oscarovú nomináciu?

Bradley zostal zahanbený: Čo si naozaj myslí o tom, že nedostal oscarovú nomináciu?
Napriek tomu, že verejnosť jeho režisérsku prácu na filme Zrodila sa hviezda ocenila, nominácia za najlepšieho režiséra sa mu neušla. Herec a režisér Bradley Cooper sa zúčastnil šou Oprah Winfrey, kde prezradil, ako vníma to, že mu akadémia nedala ani len šancu dokázať, že sa ako režisér ukázal v naozaj veľmi dobrom svetle. Otvorte si našu galériu pod článkom, kde nájdete ďalších uznávaných režisérov, ktorí však nikdy nedostali Oscara za svoju prácu...

Milé očká jej nepomohli: 11 známych osobností, ktoré nedokážu vystáť Meghan Markle

„Hanbil som sa, pretože to vo mne vyvolalo pocit, že som neodviedol svoju prácu dostatočne," povedal Bradley Cooper v televíznej šou. O ohrdnutí zo strany akadémie sa dozvedel prostredníctvom sms od svojej publicistky, ktorá ho nechcela zarmútiť a vymenovala mu len kategórie, v ktorých bol film nominovaný. Najlepší režisér tam však nebol. Bradley sa s touto novinkou vyrovnáva veľmi ťažko, ešte stále však môže dostať Oscara za najlepšieho herca v hlavnej úlohe. Držíme mu palce!

Z desivého filmu Trhlina mrazí: 18 skutočností, ktoré by ste mali vedieť o záhadnom pohorí Tribeč

 

Oscara za najlepšiu réžiu majú šancu získať:

BlacKkKlansman - Spike Lee
Na začiatku 70tych rokov minulého storočia sa v USA uskutočnilo viacero demonštrácií za ľudské práva. Ron Stallworth, mladý chlapec čiernej pleti sa v tom istom čase rozhodne stať členom coloradskej polície, ako jediný Afroameričan. Jeho prijatie malo umlčať nahnevanú černošskú komunitu, Rona však dali iba do obyčajného archívu, aby nezavadzal. On sa však rozhodne uskutočniť svoje ambície cez Ku-klux-klan. Podarí sa mu to? Ide o príbeh, založený na skutočných udalostiach.

Zimná vojna - Paweł Pawlikowski
V období budovania stalinského Poľska sa odohráva príbeh veľkej osudovej lásky speváčky Zuly a skladateľa Wiktora, ktorí nedokážu byť spolu, ani bez seba. Film s úžasnou hudbou dostal Cenu za najlepšiu réžiu v Cannes.

Vyzerajú stále horšie: 20 celebrít, ktoré do krásy nastarnú

Favoritka - Yorgos Lanthimos
Britská kráľovná Anna, posledná z rodu Stuartovcov je plachá, nie príliš vzdelaná a dá sa ňou ľahko manipulovať. Jedinú oporu nachádza v lady Sarah, pričom ich vzťah začína byť postupne milostný. Sarah sa vďaka tomu dostáva až do kráľovských radov a začína mať vplyv na viaceré dôležité rozhodnutia o chode štátu. Nepustí ku kráľovnej nikoho, kto by ju mohol ovplyvniť. Prichádza však jej sesternica Abigail s prosbou o prácu služobníčky po bankrote svojej rodiny. Sarah ju z ľútosti príjme, no Abigail začína ohrozovať jej pozíciu kráľovninej favoritky.

Roma - Alfonso Cuarón
Režisér filmov Gravitácia či Mexická jazda prichádza s filmom o dievčati menom Cleo, ktorá pracuje v domácnosti rodiny zo strednej vrstvy v štvrti Roma v Mexico City. Zároveň ním ukazuje aj príbeh svojho detstva, sprevádzaný domácimi konfliktami a politickou situáciou v 70tych rokoch.

Vice - Adam McKay
Príbeh Dicka Cheneya, ktorý bol byrokratickým tajomníkom vo Washingtone a neskôr viceprezidentom USA za vlády Georga W. Busha, je ukážkou toho, ako sa mu podarilo stať jedným z najmocnejších mužov svojej doby. Film bude pre vás možno aj odpoveďou na dnešný obraz sveta.

Už nie sú slávni, ale nedochádza im to: 20 celebrít, ktorých hviezda dávno vyhasla

Otvorte si aj našu galériu pod článkom, kde nájdete viacero skvelých režisérov, ktorí nikdy nedostali Oscara.  A nezabudnite s nami sledovať odovzdávanie Oscarov online z nedele 24. februára na pondelok 25. februára. 

Autor: Simi
Zdroj foto: Gettyimages, Profimedia


Super TEST! Ako dlho dokážem udržať tajomstvo?
Otestuj sa

Galéria

Bradley zostal zahanbený: Čo si naozaj myslí o tom, že nedostal oscarovú nomináciu? Bradley zostal zahanbený: Čo si naozaj myslí o tom, že nedostal oscarovú nomináciu? Bradley zostal zahanbený: Čo si naozaj myslí o tom, že nedostal oscarovú nomináciu? +16Bradley zostal zahanbený: Čo si naozaj myslí o tom, že nedostal oscarovú nomináciu?
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac