Bradu hore! Poznáme tajomstvo dokonalého profilu Khloe Kardashian

Bradu hore! Poznáme tajomstvo dokonalého profilu Khloe Kardashian

Boj s dvojitou bradu pomocou diéty nevyhráte. Namiesto skalpela však teraz na vyrysovanie vašej sánky postačí pár vpichov.

Ak existuje problém, ktorý v zrkadle riešime približne rovnako často ako vrásky, je to jednoznačne dvojitá brada. Na Slovensku si zatiaľ štatistiky nevedieme, ale napríklad až 67 % Američanov  otvorene priznáva, že ich prevísajúci podbradok trápi. A nie je to len tým, že podiel obéznych ľudí je v tejto krajine oveľa vyšší ako kdekoľvek inde na svete. „Na príčine môže byť aj genetika, hormonálne poruchy či jednoducho starnutie. Aj preto tradičné metódy zamerané na zníženie telesnej hmotnosti, ako sú pravidelné cvičenie a redukčné diéty, pri tzv. dvojitej  brade nezaberajú,“ hovorí MUDr. Iveta Hasová z Medicínskeho kozmetického centra MEDISKIN v Bratislave.

Bradu hore

Kým donedávna bola jediným riešením na odstránenie dvojitej brady liposukcia, prípadne neinvazívna laserová lipolýza, v roku 2016  spôsobilo doslova revolúciu úplne iné ošetrenie. Na internete sa s nim môžete stretnúť pod rôznymi názvami – BK Lift, Belkyra, Kybella alebo US Lift  - a jeho ambasádorkou je aj známa influencerka Khloe Kardashian, ktorá sa stala tvárou motivačnej kampane Live Chin Up. Medzi prvými na Slovensku začala s ošetrením Belkyra pracovať práve MUDr. Hasová a podľa jej slov bolo od začiatku jasné, že spôsobí revolúciu aj u nás. „Po ošetrení dochádza k úplnému a trvalému zničeniu tukových buniek. Tie následne telo prirodzene odbúra, takže na danom mieste sa už tuk nebude ukladať ani v budúcnosti. Nemusíte sa báť ani ovisnutej kože, tá po odstránení prebytočného tuku  jednoducho priľne k sánke a váš profil zostane krásne vyrysovaný,“ vysvetľuje lekárka.

 

Tajomná kyselina

Asi vás teraz zaujíma, čo presne stojí za úspechom ošetrenia, pri ktorom blednú závisťou aj plastickí chirurgovia. Tajomnou substanciou je v tomto prípade kyselina deoxycholová a v estetickej medicíne nie je žiadnym nováčikom. Hoci jej názov znie trochu komplikovane, nejde o žiadnu syntetickú zlúčeninu. „Kyselina deoxycholová - podobne ako jedna z najúčinnejších látok využívaných na korekciu vrások, kyselina hyalurónová, je telu vlastná. Patrí  do skupiny tzv. žlčových kyselín vznikajúcich činnosťou črevnej flóry. Na odstránenie tuku sa používala aj v minulosti, no nie v takej koncentrácii, v akej sa nachádza v roztoku používanom pri ošetrení Belkyra,“ vysvetľuje MUDr. Hasová.

Bez obväzov a jojo efektu

Samotné ošetrenie, počas ktorého aplikuje lekár jemnou ihlou do podkožného tkaniva roztok s kyselinou deoxycholovou,  trvá  približne 30 minút. Pred nepríjemnými pocitmi z vpichov chráni aplikácia  lokálneho anestetika. Po zákroku treba počítať s začervenaním, jemnými modrinkami a miernym opuchom, ktorý do 10 dní úplne zmizne. „V bežných denných aktivitách vás ani tieto prípadné vedľajšie účinky nijako neobmedzia. Na rozdiel od liposukcie, ktorá je klasickým chirurgickým zákrokom vyžadujúcim podstatne dlhší čas na zotavenie. Nehovoriac o tom, že kompresné obväzy by vás tiež prezradili,“ dodáva lekárka.


Výsledky ošetrenia Belkyra sú viditeľné do dvoch týždňov. Trvanie zákroku závisí od veľkosti ošetrovanej plochy, niekedy stačí doslova pár  vpichov. Rovnako tak je individuálny aj počet ošetrení. Niekomu stačí prísť raz, inokedy treba zákrok zopakovať raz či dvakrát, vždy s odstupom štyroch až šiestich týždňov. Do konca  júla sa môžete objednať so špeciálnou zľavou.

Platená reklama


Super TEST! Viete, čím budete v ďalšom živote?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac