Celebrity Absolútne šokujúce! 22 faktov, ktoré nám novinári o Freddiem Mercurym nikdy nepovedali

ZDROJ:

Povesť lídra skupiny Queen bola do značnej miery poznačená novinármi, ktorí sa ho neustále snažili vykresliť ako promiskuitného homosexuála, pričom ignorovali jeho výnimočné umelecké nadanie. Za piesňami, kostýmami i spôsobom vyjadrovania neustále hľadali ďalšie a ďalšie dôkazy, ktorými by podložili svoju teóriu. Spevák však v skutočnosti skrýval svoje súkromie najviac ako sa dalo, a dokonca ani jeho najbližšie okolie o ňom mnohé veci netušilo. Nikdy nepotvrdil, ani nevyvrátil svoju sexuálnu orientáciu, chúlostivým novinárskym otázkam sa väčšinou vysmieval, alebo na ne odmietol odpovedať. Skúsme sa na Freddieho Mercuryho pozrieť ako na tichého, inteligentného a nesmierne citlivého muža, ktorý mal úctu k svojmu pôvodu, náboženstvu i rodine. A hlavne, mal výnimočný a neopakovateľný hudobný talent.

Absolútne šokujúce! 22 faktov, ktoré nám novinári o Freddiem Mercurym nikdy nepovedali
Zdroj: Profimedia
Otvorte si našu galériu pod článkom, kde nájdete fakty, ktoré vás zaručene prekvapia...

Spisovateľ Pavel "Hirax" Baričák: "Sme nedôslední, plytkí, materiálne založení a nejdeme do hĺbky."

Spevák Freddie Mercury bol od detstva vedený k vyznávaniu zoroastrizmu, náboženstva, ktorého základ tvorí dualizmus dobra a zla. Bolo typické pre Pársov, považovaných za pôvodných a nesmierne nadaných belošských obyvateľov starovekého Orientu, ktorí sa nevzdali svojej viery ani pod nátlakom proroka Mohameda a namiesto toho neustále utekali. Napokon sa usídlili v Prednej Indii, ktorú ovládli Angličania. Tí z niekdajšieho portugalského prístavu Boa Bahia vytvorili britské mesto Bombay, ktoré je dodnes domovom mnohých Pársov.

Rozbehnutú kariéru ukončila smrť: 7 krutých osudov známych markizáckych tvárií

Absolútne šokujúce! 22 faktov, ktoré nám novinári o Freddiem Mercurym nikdy nepovedali
Zdroj: Profimedia

Farrokh Bulsara, verejne známy ako Freddie Mercury sa, okrem iného, učil v detskom veku aj modliť zdvíhaním rúk k nebu a volať tak boha dobra Ormazda. Práve tieto gestá spevák neskôr používal na svojich koncertoch, a tiež vo videoklipoch. Ak ste sa domnievali, že ide o tvrdú neverbálnu komunikáciu typického rockera, sklameme vás, Freddieho pohyby mali oveľa hlbší význam. Zdvihnutá paža či celá ruka smerom k nebesiam bola zakaždým istou formou modlitby.

Ospevovaný film Bohemian Rhapsody: 20 nedostatkov, ktoré by sme nemali prehliadať

Otvorte si našu galériu pod článkom, kde nájdete ďalšie utajené fakty zo života Freddieho Mercuryho. Vedeli ste o nich?

Autor: Simi
Zdroj foto: Profimedia

#WANDASK