Slovenská modelka Andrea Verešová sa v rámci dobrej kondície rada ponaťahuje, píše Eva.sk. Teraz prezradila polohu, vďaka ktorej si udržiava spokojnú myseľ a krásne telo!

"Jogová asana “Adho Mukha Svanasana” tzv. strecha, patrí medzi základné cviky a pozície JOGY( moja pozícia je trochu ťažšia, ale veľmi účinná a moja obľúbená) Ide o celkovú regeneračnú pozíciu, ktorá má blahodarné účinky, ako naťahovacie, tak predovšetkým omladzujúce.  Prináša nám zaktívnenie našich dlaní a chodidiel, prekrvenie mozgu a odstraňuje únavu.

V pozícii preťahujeme celú prednú časť tela a posilňujeme zadnú stranu tela a paže, aktivujeme trávenie a vylučovanie, harmonizujeme činnosť pečene, obličiek a nadobličiek, rozvíjame hrudný dych, zvyšujeme kapacitu pľúc, posilňujeme sebavedomie, zmierňujeme stres. Stačí iba zopár minút denne a kvalita Vášho života sa môže rovnako posunúť na úplne odlišnú, oveľa lepšiu, úroveň," odkazuje modelka.

Andrea Verešová má dokonalý výzor aj vďaka pravidelnému pohybu.
Andrea Verešová má dokonalý výzor aj vďaka pravidelnému pohybu.
Zdroj: instagram / @andreaveresovaofficial

Mimochodom, ak sa v mene letných fitness predsavzatí rozhodnete pre jogu, mali by ste vedieť, že okrem benefitov, ktoré uvádza Andrea, tiež zvyšuje produkciu serotonínu i endorfínu (hormón šťastia), čo vám zabezpečí nielen krásne telo, ale aj spokojnú myseľ.

"Nezáleží pritom, či ste športovo nadaní alebo nie. Nezáleží na pohlaví, veku, sociálnom postavení, výške a ani váhe. Nepotrebujete k tomu žiadne špeciálne pomôcky, náčinie a ani vybavenie. Stačí iba začať a vytrvať," napísala Verešová na Instagrame a pridala túto šteklivú fotku.

V prípade, že vám zo športu naskakuje husia koža, zlepšiť náladu dokáže aj prechádzka v prírode alebo sex. Ale aspoň hodinku denne, OK? :-) 

GALÉRIA