Speváčka Dara Rolins je momentálne v Čechách, kde v peknej chatovej oblasti v prírode „uteká“ pred koronavírusovou pandémiou, aby si v karanténe spolu s rodinou aspoň na chvíľu oddýchla. Netušila však, že tým vyvolá také vášne…

Dara Rolins
Zdroj: archív, TV Prima

Je jasné, že keď sa Slovák presťahuje do zahraničia, časom chtiac-nechtiac preberie jazyk, ktorým hovorí väčšina obyvateľstva danej krajiny. Prispôsobovanie sa je normálne a prirodzené, aby mohol existovať v novej krajine a ľahšie sa tak začleniť do miestnej spoločnosti.

Trochu menej pochopiteľné je to však v prípade, ak sa v tej krajine hovorí podobným jazykom, a preto nie je nevyhnutne nutné jazykové prispôsobovanie sa. Dara Rolins to však vidí trochu inak a zmenu vzala trochu „hopom“.

Je pravda, že žije v Prahe, no väčšina Čechov rozumie slovenčine, takže nie je potrebné s nimi hovoriť po česky. Obuli sa do nej kvôli tomu aj jej fanúšikovia, a to hneď po tom, ako s ňou urobila krátku reportáž česká televízia Prima.

Štyridsaťsedem ročná speváčka odpovedala na ich otázky v češtine, no podľa fanúšikov takým veľmi zvláštnym spôsobom, akoby sa nevedela rozhodnúť medzi češtinou a slovenčinou. Celé to preto znelo veľmi čudne, čoho sa chytil aj známy slovenský komik Fero Joke, ktorý ju sparodoval.


Sympatická speváčka Dara Rolins si však z toho vôbec nič nerobí a berie to ako srandu. Veď o to predsa ide, však? Pozrite si jeho paródiu, z ktorej pôjdete do kolien: