Moderátorka a modelka Jasmina Alagič Vrbovská nie je momentálne iba maminou na materskej. Stále sa venuje tomu, čo ju baví, a čo ju napĺňa. Navyše svoj instagramový profil často využíva nielen na to, aby sa čímsi pochválila, ale aj na to, aby upozornila na veci, ktoré sa týkajú nás všetkých. Len nedávno totiž pridala príspevok, v ktorom sa vyjadrila k ľuďom bez domova. Čo povedala?

Jasmina Alagič
Zdroj: Instagram J. A.

Podľa súčasných štatistík sa na Slovensku nachádzajú stovky ľudí bez domova. Presný počet, žiaľ, nie je možné určiť, podľa slovenských úradov je ich sčítanie veľmi komplikované. Avšak podľa Michala Stuška. riaditeľa komunikačného oddelenia ministerstva sociálnych vecí a rodiny, ich bolo v roku 2011 vyše 23-tisíc, no dnes môže byť ľudí na ulici a bez domova výrazne viac. Stále však platí, že najhoršie je na tom práve Bratislava.

Táto téma je čoraz pálčivejšia a reagujú na ňu aj známe osobnosti. Niet sa čomu čudovať. Bezdomovectvo je obrovský problém, a to nielen počas roka, ale najmä v zime, v mrazoch. Určite sa jednoznačne zhodneme na tom, čo uvádza aj OZ Vagus, že bezdomovci sa pred zimou neschovajú.

Napríklad, aj toto občianske združenie pomáha ročne približne 2000 ľuďom, ktorí si, bohužiaľ, sami pomôcť nedokážu. Tieto združenia, ako aj OZ Vagus, Ľudia ľuďom, Človek v ohrození, Notabene, a ďalšie, fungujú práve z darov (aj anonymných) od ľudí, ktorí sú ochotní pomôcť. Nie sú limitovaní sumou, takže každý z nás môže prispieť čiastkou, akou chce. To je to najmenej, čo môžeme urobiť...

Na tento problém tiež upozornila aj Jasmina Vrbovská, ktorá sa k tejto problematike vyjadrila na svojom instagrame. Celé znenie nájdete v našej galérii... Čo na to hovoríte? Súhlasíte s ňou?