Celebrity Koronavírus POTVRDENÝ: Člen kráľovskej rodiny je pozitívne testovaný, musí byť v karanténe!

Windsorský hrad je jednou z oficiálnych rezidencií kráľovnej Alžbety II., no momentálne sa tam v súkromí ukrýva pred pandémiou koronavírusu.
ZDROJ: GettyImages

A je to tu. Len nedávno sme napísali o tom, že prísne pravidlá karantény dodržiava už aj samotná Kráľovná, a napriek tomu si vírus, od ktorého sa teraz snažíme všetci držať čo najďalej, našiel ďalšieho člena kráľovskej rodiny.

WA 27 archív Londýn - Na archívnej snímke z 9. marca 2020 britský princ Charles a jeho manželka Camilla (v pozadí) odchádzajú zo slávnostnej omše pri príležitosti osláv Dňa Commonwealthu vo Westminsterskom opátstve v Londýne. Sedemdesiatjedenročného princa Charlesa testovali pozitívne na prítomnosť nového koronavírusu. Má mierne príznaky ochorenia, informovala v stredu agentúra AP. Je izolovaný na kráľovskom panstve v Škótsku. FOTO TASR/AP


FILE - In this Monday, March 9, 2020 file photo, Brita
Zdroj: Kirsty Wigglesworth

Ide o princa Charlesa z Walesu, ktorý je pozitívne testovaný na koronavírus (COVID_19). Dedič trónu je tak nútený byť v týchto dňoch v absolútnej izolácií u seba doma v Škótsku. Má 71 rokov, a tak patrí medzi skutočne ohrozenú skupinu obyvateľov tejto zeme.

Jeho posledný veľký kontakt s verejnosťou bol však až pred dvomi týždňami, odvtedy mal iba súkromné návštevy, kým mu lekári nezistili, že je pozitívny na koronavírus. Stretol sa ale aj so samotnou kráľovnou Alžbetou II., čo tiež spôsobilo, že i ona musí byť v týchto dňoch v izolácii.

Buckinghamský palác uviedol: „Jej veličenstvo kráľovná Alžbeta II. je v dobrom zdravotnom stave. Princa Charlesa z Walesu naposledy videla iba na chvíľu, a síce 12. marca, a riadi sa preto všetkými náležitými radami, ktoré zabezpečia jej zdravie.“

Nie je však známe, či bola kráľovná testovaná na koronavírus, aj keď zrejme určite áno. Princ Charles bol testovaný v pondelok a predpokladá sa, že aj napriek nepeknej situácii, v ktorej sa ocitol, bude oňho kráľovsky postarané a jeho stav sa nebude stupňovať do vážnejšieho prípadu.

„Princ z Walesu vykázal pozitívny test na koronavírus. Vykazuje len mierne príznaky, ale inak zostáva v dobrom zdravotnom stave. Počas posledných dní pracoval ako zvyčajne.“

Princ Charles s manželkou Camillou
Princ Charles s manželkou Camillou
Zdroj: TASR

Taktiež vraj nie je možné zistiť, od koho alebo kde sa princ nakazil, a to práve kvôli tomu, že sa v poslednej dobe stretol s viacerými ľuďmi. Jeho žena Camilla bola na koronavírus otestovaná tiež, no s negatívnym výsledkom, no aj tak sa musí od svojho manžela izolovať po dobu najbližších 14 dní.

(Otvorte si aj našu galériu, kde nájdete i kultové fotografie princa Charlesa a zosnulej Diany...)

Spísali sme tiež pre vás aj zopár bodov, ako sa chrániť pred koronavírusom. Nájdete ich v nasledujúcom článku:

#WANDASK