O Alžbete II. je známe, že nie vždy je práve najpríjemnejšia. Už roky sa pošuškáva o tom, že ani Kate Middleton to s ňou svojho času nemala jednoduché, a neskôr ani Meghan Markle. Teraz sa však hovorí o ďalšom jej nevhodnom správaní…

Kráľovná Alžbeta II. prijímala hostí virtuálne. Pre niektorých však poklony pred monitorom pôsobili komicky.
Zdroj: Gettyimages

Vraj sa jej najbližší pracovníci v paláce poriadne vzbúrili. Alžbeta II., ktorá má už 94-rokov, je niekedy poriadne ťažký oriešok. Dáva vraj príkazy, ktoré nie sú úplne vhodné. Niet sa čomu čudovať, prežíva totiž zrejme jeden z najnáročnejších období vo svojom živote. A to práve kvôli pandémii koronavírusu, ktorý zúri doslova po celom svete.

V anglickom Sandringhame bola kráľovská rodina zvyknutá na to, že tam trávia vianočné sviatky. Ide o súkromné sídlo kráľovnej Alžbety II. Žil tam jej otec aj starý otec, ktorí tam vraj nakoniec aj zomreli.

Tento rok však tento zvyk budú musieť vynechať kvôli pandémii. Avšak napriek tomu chce kráľovná patrične osláviť Vianoce, no nie práve najvhodnejším spôsobom. Rozhodla sa totiž, že „po zvážení všetkých vhodných rád“, zostane ona aj vojvoda z Edinburgu na Vianoce vo Windsore. Nebudú teda prijímať žiadnych hostí a sviatky strávia spolu a v tichosti. Informoval o tom hovorca Buckinghamského paláca.

Na tom by nebolo nič zlé, ak by Alžbeta II. nepožiadala dvadsať svojich zamestnancov kráľovskej domácnosti o to, aby tieto štyri týždne strávili zavretí spolu s nimi v paláci, a to bez možnosti byť so svojimi najbližšími. Ani sa nečudujeme, že sa proti tomuto „rozkazu“ vzbúrili… Uf.

Otvorte si našu galériu, kde nájdete fotografie…
Anketa
Myslíte si, že je v poriadku to, že kráľovná Alžbeta II. požaduje od svojich zamestnancov, aby s nimi zostali na Vianoce v paláci?
  • 65%
  • 35%