Alžbeta II. patrí do rizikovej skupiny obyvateľstva tejto planéty, a len nedávno sa dala zaočkovať na koronavírus (Covid-19). Teraz však prišla s vyhlásením, ktoré sa týka súčasnej situácie, a aj samotnej vakcinácie. Prekvapí vás!

Kráľovná pozná spôsob, ako eliminovať stres.
Zdroj: Getty Images

Kráľovná totiž vyznala ľudí, aby sa dali zaočkovať voči koronavírusu hneď, ako im bude vakcína ponúkaná. Ona, aj jej manžel, vojvoda z Edinburgu, dostali svoje prvé vakcíny ešte v januári.

Keď sa novinári opýtali kráľovnej prostredníctvom videohovoru na jej skúsenosti s vakcínou, odpovedala im: „No, pokiaľ viem, bolo to celkom neškodné a bezbolestné. Bolo to veľmi rýchle a dostala som veľa listov od ľudí, ktorých veľmi prekvapovalo, aké ľahké bolo dostať vakcínu.“

Kráľovná si uvedomuje aj to, že ľudia po celom svete zvažujú, či sa majú alebo nemajú dať zaočkovať. „Vôbec to nebolelo,“ dodala kráľovná a povedala, že odvtedy sa cíti oveľa viac „chránená“. Rozumie tomu, že pre niektorých z nás môže byť očkovanie náročnou skúsenosťou, no vyzýva všetkých k tomu, aby „mysleli skôr na iných ľudí ako na seba“.

Taktiež ocenila prácu zdravotníkov, ktorí dohliadajú na hladký priebeh očkovania v Anglicku, Škótsku, Waelse a v Severnom Írsku, a pochválila aj rýchlosť britského očkovania. „Pokračujte v dobrej práci,“ odkázala im.

Vo Veľkej Británii zatiaľ dostalo svoju prvú dávku vakcíny pozoruhodných 18 miliónov ľudí, čo je približne každý tretí dospelý človek. Počet prípadov koronavírusu im aj vďaka tomu stále klesá, takže očkovanie jednoznačne zaberá.

Otvorte si našu galériu, kde nájdete fotografie…
Anketa
Čo na to hovoríte? Dáte sa zaočkovať hneď, ako to bude možné?
  • 64%
  • 36%