Moderátor Martin Šmahel je popri dvoch dcérach už skúseným otcom. Predčasné narodenie najmladšej dcérky Emky ho naučilo viac než čokoľvek iné. Čo vieme o jej zdravotnom stave?

Martinova najmladšia dcéra si toho za jej krátky život prežila mnoho. Na sociálnej sieti Instagram napísal dojímavý príspevok o najnovšom stave jeho dcérky. Príspevok propagoval centrum rehabilitácii ako tip pre rodičov inak obdarených detí. 

Martin Šmahel si užil so svojimi babami let balónom.
Martin Šmahel si užil so svojimi babami let balónom.
Zdroj: Instagram M. Š.

"...naša Emka sa narodila pred 2 rokmi predčasne v 25 týždni s necelými 800g, prežila haváriu sanitky a 2 náročné operácie bruška, prvé mesiace života prežila na JISke v nemocniciach." Okrem tohto spomína aj to, že potrebuje veľa opatery a starostlivosti. "Jej rast, motorický vývin a prepojenie hlávky s telíčkom vyžaduje intenzívne cvičenie a asistenciu, ktorej sme od jej narodenia vyskúšali a absolvovali veľmi veľa."

Lily, dcéra Martinovej partnerky Beáty, a Mia, Martinova dcéra s exmanželkou Miriam Kalisovou, si taktiež užívali dni strávené v centre. Či už so zvieratami, alebo vonku v prírode, dievčatá sa mali výborne. 

Fotografie Martina s dcérami nájdete v gelérii TU