Takéto odchody sa jej veľmi nepodobajú, no chápeme, že v týchto dňoch je pre ňu dôležité nerobiť okolo ničoho, čo spraví, priveľký rozruch. Nepočítala však s tým, že jej konanie bude mať opačný efekt a vystraší tým doslova všetkých…

Alžbeta nemala na tvári ochranné rúško. To sa nebojí?
Zdroj: WPA Pool

Kráľovná Alžbeta II. sa totiž rozhodla splniť si jednu z kráľovských povinností. Nečakane odišla z hradu Windsor do Londýna, kde vraj nebola od marca. Kráľovná má 94 rokov, no napriek tomu zvláda svoje povinnosti plniť do bodky. Jednou z nich bolo aj uctenie si pamiatky zosnulého.

Vydala sa preto do Londýna, a to celkom v tichosti tak, že o tom doslova takmer nikto nevedel. A navštívila hrob Neznámeho vojaka, ktorý odpočíva na významnom mieste v blízkosti opátstva, na ktorom sú označení zosnulí vojaci. Mnohí z nich dodnes nie sú identifikovaní, sú „iba“ číslom na pamätnej tabuli.

Kráľovná podnikla cestu do Londýna doslova po niekoľkých mesiacoch, naposledy sa tam ocitla na kráľovských zásnubách. Navyše tento výlet absolvovala len deň predtým, ako sa Anglicko dostalo do druhého lockdownu, nakoľko čísla nakazených ľudí koronavírusom opäť dramaticky stúpa. Od včerajška sú teda všetky obchody okrem potravín, reštaurácie, krčmy a zariadenia na trávenie voľného času najmenej na dlhé štyri týždne zatvorené!

Stihla to teda len tak-tak. Tento rok totiž uplynie 100 rokov odvtedy, čo bol v Londýne pochovaný neznámy vojak, ktorého tam priviezli z francúzskych polí, kde padol.

Otvorte si našu galériu, kde nájdete fotografie…