S mimoriadnou pozornosťou návštevníkov slávnosti v Borši sa stretol záber, kde je až príliš žoviálne podanie ruky a úsmev prezidentky smerom k maďarskému kolegovi, pričom on je vážny a možno aj prekvapený a neodpláca jej pozornosť rovnakou mierou. Zatiaľ čo manželka Jánosa Ádera stojí v úzadí za ním, Rizman stojí po boku prezidentky. Ani tento moment nevyviedol z miery odborníka na komunikáciu, protokol a etiketu Marka Trubača. "Stretnutie prezidentov v pohraničí je bežná neformálna záležitosť, nejde tu o oficiálnu návštevu s vojenskými poctami, ale o pracovnú návštevu. Tomu je prispôsobený aj program podujatia a prezidenti vedia, že je to viac o stretnutí s občanmi ako o oficiálnych rokovaniach. (...) Ak sa pani prezidentka rozhodla na verejnosti priznať k svojmu intímnemu vťahu až do takej miery, že jej partner je súčasťou jej oficiálneho programu, mali by sme to chápať ako istý "coming out", že "aha, toto je môj druh". Preto jeho prítomnosť za účasti manželky pána prezidenta Ádera považujem za úplne logickú," hovorí odborník.

Dotyky a držanie za ruky len v súkromí, šaty a kravata spolu ladili

Vyjadrenie odborníka bolo veľmi jasné aj k toľko komentovanému postrehu návštevníkov slávnosti v Borši, kde sa Z. Čaputová s partnerom držia za ruky na verejnosti. Viac o tom, či je to v poriadku, sa dozviete v našej galérii.

Marek Trubač napokon neopomenul ani zhodnotenie outfitu nášho páru: "Modré šaty s dlhým rukávom, ktoré si zobrala na túto príležitosť pani prezidentka, spĺňali kritériá protokolu pre tento druh podujatia. Dokonca i pán Rizman sa odel veľmi elegantne a kravatu si zladil s farbou odevu pani prezidentky!"

GALÉRIU S OSTATNÝMI VYJADRENIAMI ODBORNÍKA NÁJDETE TU.