Viktor a Adela Vinczeovci sa netaja tým, že túžia po tom adoptovať si dieťatko. Pokúšajú sa o to už celkom dlho a vyhliadky sú všelijaké. Na Slovensku sa totiž o adopciách nehovorí tak často a tak veľmi, ako by sa malo a mohlo. A to napriek tomu, že tu máme kopec detičiek, ktoré si zaslúžia domov…

manželia Viktor a Adela Vinczeovci
Zdroj: instagram.com/viktorvincze/

Televízny moderátor Viktor Vincze sa už dávnejšie priznal s jednou citlivou vecou. Urobil tak prekvapivo na svojom osobnom profile na sociálnej sieti, kde zverejnil informáciu o tom, že má problém s plodnosťou, resp. s pomalými spermiami.

Nie je to zriedkavý jav, čoraz častejšie sa totiž hovorí o neplodnosti a v poslednom období s tým prichádzajú viacerí muži, ktorí podstúpili testy na plodnosť. Tým, že sa Viktor odhodlal a zverejnil takéto citlivosti zo svojho súkromia, vlastne podporil verejnosť, aby sa o tom nebála hovoriť nahlas, čo mu skutočne kvitujeme.

Podľa lekárov a odborníkov je najčastejšia príčina neplodnosti práve nízka kvalita spermií, a teda aj ich nedostatočná pohyblivosť. Mnohé páry sa však nevzdávajú a chcú mať dieťa stoj čo stoj. A preto sa uchyľujú k alternatívnym riešeniam, ako je aj adopcia.

Rozhodli sa pre ňu aj Vinczeovci, ktorí sa k tomu dokonca vyjadrili aj v stories na Instagrame. Viktor dal totiž svojim fanúšikom možnosť pýtať sa ho na čokoľvek, čo ich zaujíma. A prišla mu teda otázka: „Adopcia stále nič? Je možné čakať na dieťa tak dlho, keď sú ich opustené tisíce?“

Ako odpovedali? Otvorte si našu galériu, kde nájdete odpoveď…