Ako 15 ročný sa stal finalistom súťaže SuperStar. Jeho kariéra sa pekne rozbehla a dnes je z neho známy spevák, ktorému sa darí. Minulosť však bola preňho peklo.

Jan Bendig má ešte ďalších štyroch súrodencov a majú za sebou náročné detstvo. Ich rodina trpela nedostatkom peňazí a častokrát sa stalo, že nemali ani čo jesť. „Otec odišiel pracovať do Anglicka. My sme chodili tajne do supermarketu kradnúť mäso, cestoviny, zemiaky, aby sme mali čo jesť. Boli aj 3 dni, čo sme nemali ani korunu. Keď sme prišli domov s „nákupom“ zo supermarketu, tak sa nás mama opýtala odkiaľ to máme. Odpovedali sme, že to posiela babička. Teraz sa za to strašne hanbím, ale vtedy som bol rád, že mame sa rozsvietili oči, že môže  variť. Vonku som zabudol na to, čo je doma,“opisoval so slzami v očiach svoje detstvo Jan. Ľahké to nemal ani vtedy, keď priznal, že je homoseuálne orientovaný.

Jan Bendig
Jan Bendig

O svoj ťažký príbeh sa podelil so svojimi fanúšikmi na sociálnej sieti, ale aj v rozhovore pre českú televíziu. Hoci je aktuálne úspešný spevák, pred 5 rokmi chcel spáchať samovraždu, ktorá sa mu takmer aj podarila. „Bolo to tak, že som mal ťažko na hrudi, nemohol som dýchať, mal som studený pot, brnenie rúk. Nevedel som, čo to je a bolo to vždy pri živom vysielaní, kým ma zavolali na pódium,” prezradil Jan v rozhovore. „Bolo to už v takej miere, že som stál pred oknom a hovoril som si, že to nezvládam a chcel som si sadnúť na okno a vyskočiť.“ Nakoniec mu lekárka oznámila diagnózu, ktorou trpí. Nájdete to v GALÉRII TU