Niektoré známe tváre, ktoré poznáme z televíznych obrazoviek, už niekoľko rokov statočne bojujú so zákernou chorobou, rakovinou. Viaceré z nich vyšli s touto pravdou najavo aj verejne a snažia sa tak ľuďom na celom svete ukázať, že je dôležité s rakovinou bojovať…

Svoje o tom vedia aj dvaja svetoznámi herci, ktorých určite všetci poznáte. Ide o Bena Stillera a Hugha Jackmana, ktorí taktiež, ako mnohé iné herecké osobnosti, prekonali rakovinu.

Ben Stiller (51)
Americký herec nemal žiadne príznaky ani rodinnú anamnézu. Pred tromi rokmi jeho lekár pri pravidelnej ročnej prehliadke nariadil aj test špecifického prostatického antigénu. Ben ho mal zvýšený, preto lekár zopakoval test o šesť mesiacov. Výsledky boli ešte horšie a nasledujúce vyšetrenia u urológa potvrdili rakovinu. Začiatkom roka 2015 Benovi vyoperovali prostatu. Každých šesť mesiacov chodí na kontroly, aby sa uistil, že sa zákerná choroba sa neobjaví na inom mieste.
Zdroj: GettyImages

Benovi Stillerovi, ktorého poznáme najmä z pošahaných a romantických komédií, diagnostikovali rakovinu prostaty v roku 2014 vo veku 48 rokov. O dva roky neskôr o svojej diagnóze diskutoval v rozhovore v šou s názvom Today a obhajoval vtedy prostatový test (PSA) slovami: „Každý človek by sa mal nechať otestovať.“

Navyše počas tohto rozhovoru uviedol, že sa riadil odporúčaním lekárov a začal s liečbou čo najskôr. Podľa Americkej spoločnosti, ktorá sa zameriava na rakovinu vo všeobecnosti, sa u jedného z 9 mužov objaví v určitom veku rakovina prostaty, čo je skutočne alarmujúce číslo a netreba to podceňovať, páni!