Známa slovenská influencerka Tatiana Žideková si poriadne zavarila. Urobila totiž fotografiu, kvôli ktorej ju vylúčili z prestížnej súťaže Social Awards o najlepšie profily sociálnych sieťach. A môže si za to sama…

Tatiana Žideková a jej fashion inšpirácie
Zdroj: Instagram/ @tatianazidekova

Vážnosť toho, čo urobila, však nepochopila ani po tom, ako sa ozvali známe osobnosti (medzi nimi napríklad aj Kristína Tormová) či desiatky jej fanúšikov. Išlo o fotografiu, ktorá mala byť platenou reklamou. Na nej bola odfotená samotná Tatiana Žideková s dieťaťom na rukách pri upratovaní, pričom v popredí fotky „nastajlovala“ zátišie kníh.

Na tom by nebolo nič zlé, ak by medzi týmito knihami nebola kniha Mein Kampf, ktorej autorom je nacistický diktátor Adolf Hitler. Stala sa tak stredobodom pozornosti, no o túto formu pozornosti rozhodne nestála.

Jej konanie skritizovala aj známa facebooková stránka Mladí proti fašizmu. Jej admini tvrdia, problém nie je čítanie tejto knihy, ale jej nevhodné použitie pri vytváraní reklamy. „V záujme objektivity by sme radi podotkli, že čítanie akejkoľvek historickej knihy s dôrazom na kontext, v ktorom bola vydaná, nie je zlé. Mať ju však položenú na stole pri vytváraní reklamy a fotiť s ňou malé dieťa už za správne nepovažujeme. O to viac, ak následné nesúhlasné reakcie označíte za hejt,“ napísali pod svoj príspevok na facebookovom profile.