Na pohreb kráľovnej priletela aj Zuzana Čaputová s partnerom Jurajom Rizmanom.

Štátny pohreb sa koná podľa prísneho protokolu. Dvetisíc členov kráľovskej rodiny a svetových vodcov prišli do opátstva, zatiaľ čo miliardy z celého sveta sledujú štátny pohreb Jej Veličenstva prostredníctvom médií. Ako informuje Plus JEDEN DEŇ, pozvaný je aj americký prezident Joe Biden s manželkou, predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová či francúzsky prezident Emmanuel Macron.

Slovensko zastupuje prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá prišla v sprievode svojho partnera Juraja Rizmana. Hlava štátu priletela do Británie v nedeľu (18.9.). Prezidentka vzdala úctu zosnulej britskej kráľovnej Alžbete II. pri katafalku v historickej Westminsterskej sále v Londýne. Následne spolu s ďalšími pozvanými svetovými lídrami sa zúčastnila na recepcii podávanej novým britským kráľom Karolom III. v Buckinghamskom paláci.

Inokedy chladná kráľovská rodina nebola tentoraz schopná potlačiť emócie.
Inokedy chladná kráľovská rodina nebola tentoraz schopná potlačiť emócie.
Zdroj: Getty Images

Pred pohrebom svetové médiá zaplavili fotografie a videá politických lídrov a práve tu si mnohí všimli obrovský trapas v prípade slovenskej hlavy štátu! Známa zahraničná agentúra AP totiž partnera prezidentky, Juraja Rizmana predstavila ako prezidenta Slovenskej republiky!

TRAPAS S RIZMANOM SI POZRITE V NAŠEJ GALÉRII