Celulitída - ako na ňu?

Celulitída - ako na ňu?

Každá z nás by chcela mať dokonalé telo bez jedinej chybičky. Tento cieľ však až 90 % ženám kazí celulitída. Ako vlastne vzniká? A ako s ňou zatočiť raz a navždy?

Aby sme s pomarančovou kožou vedeli bojovať, musíme najskôr pochopiť, ako vzniká. Vaša krása a zdravie je na prvom mieste. Podstatou vzniku celulitídy sú zhluky tukových buniek uviaznuté medzi vláknami spojivového tkaniva. Tieto tukové bunky sa zlučujú do tvaru hrozna a následne sa vytláčajú smerom k horným vrstvám kože. Kvôli zmene prísunu živín, prekrvenia a neschopnosti organizmu odplaviť škodliviny dochádza k hromadeniu tuku a po čase k trvalým zmenám v spojivovom tkanive.

Spôsobuje ju predovšetkým nesprávna životospráva a nedostatok pohybu. Napomáha jej ale aj stres, dedičnosť, nadváha, nedostatok tekutín, fajčenie, konzumácia mastných jedál..Najčastejšie postihuje dolné partie (najrozšírenejšia je celulitída na zadku a stehnách) objavuje sa však aj na bruchu a bokoch.

Ako sa celulitídy zbaviť?
Boj s celulitídou nie je šprint, ale skôr beh na dlhú trať, preto sa vyzbrojte dávkou trpezlivosti. Najúčinnejšie sa jej zbavuje kombináciou niekoľkých faktorov - správnej stravy, pravidelného pohybu a prípadne aj kozmetických prípravkov.

Stravou proti celulitíde
Snažte sa obmedzovať údeniny, biele a sladké pečivo, polotovary, majonézu, vyprážané jedlá a jedlá s vysokým obsahom konzervačných látok, tukov a soli, mliečne výrobky, biely cukor.
Naopak do svojho jedálnička zakombinujte celozrnné pečivo, kuracie mäso, ryžu, morské ryby, orechy, sójové produkty, cesnak a cibuľu. Denne by ste mali prijímať čo najviac ovocia a zeleniny, ktoré obsahujú množstvo vody a antioxidantov - prečisťujú telo od odpadových látok.
Potravinové doplnky sú tiež vhodné. Môžete si ich kúpiť v overenom e-shope prezdravie.sk, s ktorým máme vynikajúce osobné skúsenosti.

Cvičením proti celulitíde
Asi tou najúčinnejšou zbraňou sú cviky na celulitídu. Inšpirujte sa niekoľkými proti celulitíde na zadku a stehnách. Cvičenie je celkovo dobré pre zdravie a krásu.


Výkop dozadu na štyroch - Zohnite sa na predlaktia a kolená. Chrbát musí byť vyrovnaný, aby ste predišli jeho zaťažovaniu. Zdvihnite pravú nohu smerom k stropu tak, aby bolo vaše stehno rovnobežné so zemou. Urobte jednu sadu s pravou nohou, následne opakujte s ľavou nohou.
Podrep so zdvíhaním nohy - Ohnite kolená a urobte podrep dozadu, kým budú vaše stehná rovnobežne s podlahou (akoby ste si chceli sadnúť na stoličku). Chrbát držte vystretý. Nohy následne vyrovnajte a zdvihnite ľavú nohu dostrany. Pri cviku striedajte ľavú s pravou nohou.
Panvový most - ľahnite si na chrbát a ak máte možnosť, vyložte nohy na trošku vyvýšené miesto (napr. schod) Zdvíhajte panvu spolu so spodnou časťou chrbta. Potom zdvíhajte pravú nohu (pričom je panva celý čas vo vzduchu) smerom k stropu. Nohy vymeňte.
Drepy s výskokom - Nohy rozkročte na šírku ramien a spravte klasický drep (akoby za vami bola pomyselná stolička a vy ste si chceli sadnúť). Vyskočte do vzduchu a s pokrčenými kolenami dopadnite naspäť do východiskovej polohy. Nezabudnite opäť na vystretý chrbát.

Prípravkami proti celulitíde
Celý proces boja s celulitídou môžete podporiť aj kozmetickými prípravkami. V drogériách ich nájdete celú kopu. Alebo stavte na domáce recepty. Napríklad grund kávy zmiešaný s 2 lyžicami morskej soli a 2 lyžicami olivového oleja vraj robí zázraky. ;-)

Proti celulitíde výhodnejšie
Kozmetické prípravky sú niekedy poriadny zásah do peňaženky. Každé euro navyše sa ráta, preto na záver poradíme jeden extra tip. Nakupujte s cashbackom! Pre získanie istého percenta navyše z nákupu je len potrebné sa do obľúbeného e-shopu prekliknúť cez Tipli. Nakupujete rovnako, ako ste zvyknutí - od eur navyše vás tak delí iba jeden krok. Registrácia na Tipli je zadarmo, poskytuje najvyššie odmeny a vypláca ich už od 0,01 €! A to ani nevravíme o ich famóznej zákazníckej podpore a originálnych článkoch! ;-)

Platená reklama


Super TEST! Viete, čím budete v ďalšom živote?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac