Chcete zmeniť tvar obočia? Poradíme!

Chcete zmeniť tvar obočia? Poradíme!
Len veľmi málo žien necháva obočiu toľko priestoru, koľko mu poskytuje príroda. Trháme, skracujeme a tvarujeme, len aby bolo podľa našich predstáv. Čo však, keď sa zrazu rozhodnete, že by ste to chceli trochu inak?

Nápadné striešky už nie sú také populárne ako kedysi, oveľa viac idú do popredia obočia husté a s jemným oblúkom. Výber však závisí len od vás a hoci aj máte obočie nejakým spôsobom vytvarované, vždy to môžete zmeniť. Nie radikálne či nasilu, aby ste si zachovali krásu, ale istá možnosť na úpravy tu je.

S trhaním je koniec
Viaceré ženy si po istom čase povedia, že ich obočie je príliš tenké. Chcelo by to hrubšiu základňu, čo napokon dokazuje aj móda, no ako to urobiť? Nech sa vám naša nasledujúca rada nebude akokoľvek pozdávať, iná neexistuje. Obočie si nejaký čas vôbec netrhajte a nechajte ho zarásť. Chĺpky navyše budete potrebovať, aby ste ich následne vedeli po novom vytvarovať, takže pinzetu odložiť a zamerajte sa na iných pomocníkov.

4 typy obočia - ktoré je pre vás?

Kreslite alebo tieňujte
Aby ste to pri narastaní obočia vydržali a nemali dojem, že sa oberáte o krásu, pomôžte si líčidlami. Na úpravu chĺpkov nad vašimi očami sa skvelo hodí ceruzka, no pozor na výber jej farby. Nemala by pôsobiť neprirodzene, takže sa držte všeobecného odporúčania - maximálne o dva odtiene tmavšia od svetlých vlasov, tmavé hrivy si zväčša poradia aj s tmavšou ceruzkou. Čierna farba však má rázne stop a je klasifikovaná ako jeden z kozmetických prešľapov, takže siahajte po hnedej.

Pokiaľ sa vám s mäkkou ceruzkou nepracuje najlepšie a zdá sa vám, že po sebe zanecháva príliš nápadnú stopu, zoberte do ruky očné tiene. Vo farbe vášho obočia - teda hnedej a bez trblietok vám skvelo poslúžia na skrášlenie obočia, a to pri finálnej úprave aj pri procese dorastania. Snažte sa udržať „kreslenie" na uzde, aby nebolo príliš nápadné, no verte, že jedno - dve obtiahnutia obočia hravo skryjú, že vám miestami čosi vyrastá. Farba takisto zamaskuje hluché miesta medzi chĺpkami a upriami pozornosť na samotný oblúk.

Trháme nanovo
Opätovné trhanie odrasteného obočia prispôsobte svojim novým predstavám, ale stále sa držte aj čŕt vašej tváre. Nerobte nasilu tvary, ktoré vám nesadnú, pretože odoberiete obočiu jeho hlavný tromf. Tým je prirodzené zvýraznenie vašich kontúr aj bez použitia mejkapu, takže by s jeho pomocou mali vyniknúť oči, ich tvar, lícne kosti i výraz tváre ako taký.

Výbornou pomôckou je nalíčenie obočia spomínanou ceruzkou či tieňmi a čo sa vám do tohto tvaru nezmestí, vytrhnúť. Použite aj nožničky, ktorými skrátite prerastené chĺpky a aj bez ich vytrhnutia udržíte celistvý dojem. Pokiaľ sa obávate, že by vaše nové trhanie mohlo skončiť tvarom, aký ste si nechali zarásť - predsa len zvyky sú zvyky - vyberte sa do kozmetického salóna. Tam vám za istý poplatok obočie skorigujú podľa predstáv a dokonale ho prispôsobia vašej tvári.

Autor: Angie


Otestujte sa! Aký je môj skutočný vek?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac