Kontrolujete niekedy zloženie jogurtov? Asi by ste mali...

Kontrolujete niekedy zloženie jogurtov? Asi by ste mali...
Väčšina z nás vie, že jogurt je zdraviu prospešný a mali by sme ho pravidelne konzumovať. Na trhu je veľké množstvo rôznych príchutí. Aký si vybrať, aby nám naozaj prospieval?

Ako vzniká jogurt?
Kvalitný jogurt vzniká iba z kvalitného mlieka pridaním jogurtových kultúr. Kyslomliečny výrobok vzniká pôsobením ušľachtilých baktérií jogurtovej kultúry z laktózy. Laicky povedané - skysnutím sa z mlieka stane jogurt.„Biely jogurt je zdrojom množstva telu prospešných živín, spolu s bielkovinami, tukmi, sacharidmi, vitamínmi a minerálmi, zvlášť vápnika. V porovnaní s mliekom obsahuje nižší podiel laktózy, vďaka pôsobeniu jogurtovej kultúry. Tým sa stáva ľahšie stráviteľným i vo vyššom veku," vysvetľuje Jan Škoda zo spoločnosti Hollandia Karlovy Vary.

Geniálne! V jednom cviku dokážete spevniť celé telo


Čítate zloženie jogurtov?

Mali by ste ...Sú to živé mikroorganizmy, ktoré priaznivo ovplyvňujú najmä našu črevnú mikroflóru. Nie sú ale vo všetkých jogurtoch automaticky, preto je vhodné sledovať etikety. Okrem iného je študovanie zloženia namieste aj preto, aby sme mali prehľad o zložení výrobku, ktorý kupujeme. Zdravý jogurt by nemal obsahovať žiadne škroby, ani stabilizátory, iba látky mliečneho pôvodu. Ak dávate prednosť ochuteným jogurtom, tiež si treba všímať, ako ju výrobca uvádza. „Rozdiel medzi ovocným jogurtom a jogurtom s príchuťami je v použitej ochucujúcej zložke - ovocný jogurt obsahuje skutočné ovocie, zatiaľ čo jogurt s príchuťou iba arómu," pokračuje odborník.

Osí pás za pár týždňov: Poznáme cvik, ktorý vás zbaví nepeknej pneumatiky

Čo je lepšie, cukor, alebo ovocie?
Ak sa na etikete dočítate, že výrobok obsahuje cukor, má od zdravého ďaleko. Do jogurtu vôbec nie je nutné pridávať biely cukor, je tam navyše, pretože už je obsiahnutý v laktóze i v ovocnej zložke. Ak v zložení nájdete pektín, je to v poriadku. „Pektín do jogurtu nepridávame priamo, je súčasťou ovocných zložiek. Pretože v gazdovských ovocných jogurtoch nepoužívame žiadne arómy, musíme používať špeciálne vybrané odrody vyzretého ovocia. Všeobecne platí, že čím je ovocie zrelšie, tým obsahuje menej pektínu. Pri použití ovocného komponentu bez pektínu by sa ovocie po naplnení zmiešalo so zaočkovaným mliekom a jogurt by nevyzrel. Taktiež by sme nemohli zaručiť rovnomernosť rozloženia kusového ovocia vo všetkých téglikoch. V ovocnom komponente je ho len minimálne technologické množstvo," vysvetľuje Jan Škoda.

Autor: Moni
Zdroj foto: Shutterstock


Spravte si TENTO test a zistite, aká vysoká je vaša inteligencia!
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac