Cítite sa osamelá? Nečudo, ak máte týchto 10 vlastností

Cítite sa osamelá? Nečudo, ak máte týchto 10 vlastností
Každý sme jedinečná osobnosť a máme svoj charakter, ktorý ovplyvňuje naše správanie a prežívanie. Aj keď všetci disponujeme mnohými rozličnosťami, spoločné znaky môžeme zoskupiť do 16 základných kategórií - systému osobnostných typov. Súčasnú podobu systému vypracovali americké psychologičky K. C. Briggs a I. B. Myers, ktoré vytvorili MBTI osobnostný test, výborný nástroj na identifikáciu jednotlivých osobnostných typov.

Vedci znova vyrážajú dych: Ak chcete žiť bez stresu, po práci by ste mali...

Jedným z nich je ISTP
Vzájomnou kombináciou jednotlivých kategórií má test 16 rôznych výsledkov - osobnostných typov, ktoré vychádzajú z toho, ako človek myslí, pracuje, cíti, komunikuje a žije svoj život. Každý človek spadá do jedného z týchto typov, pričom každý z nich má svoje plusy i mínusy. Jedným z nich je ISTP typ (intorvert s prevahou myslenia, málo orientovaný na vzťahy). Je to šikovný, technicky zručný individualista, pokojný samotár, uzavretý realista. Zaujímalo by vás, či ste ISTP? Vravia vám iní, že ste zvláštna a aj vy sa cítite niekedy izolovane, no nevadí vám to? Predstavíme vám najčastejšie prejavy ISTP:

Sú to samotári
ISTP nepatria k tým, ktorých nájdete na večierkoch. Sú uzamknutí vo vlastnom malom svete a pred vonkajškom sa chránia. Majú len jedného, alebo dvoch skutočných priateľov, no ani tých nie vždy vpustia do svojho vnútra. Boja sa odmietnutia a nevedia fungovať v rámci emocionálnej blízkosti.

Znamenia, ktoré príliš veľa kecajú: A nič z toho!

V našej galérii pod článkom nájdete ďalšie vlastnosti, ktoré sú typické pre ISTP introvertný typ človeka. Spoznali ste sa?

Autor: Radomír
Zdroj foto: Shutterstock


SUPER TEST! Ako vás vníma vaše okolie? Odpoveď vás určite prekvapí!
Otestuj sa

Galéria

Cítite sa osamelá? Nečudo, ak máte týchto 10 vlastnostíCítite sa osamelá? Nečudo, ak máte týchto 10 vlastnostíCítite sa osamelá? Nečudo, ak máte týchto 10 vlastností+6Cítite sa osamelá? Nečudo, ak máte týchto 10 vlastností
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac