Čo je na mužoch najviac sexy?

Čo je na mužoch najviac sexy?

Je to jeho pohľad, jeho úsmev, svalnaté telo, či vibrujúca aura vôkol neho? Prečo každá žena považuje na mužoch za príťažlivé niečo iné? A prečo má každá žena iný typ? Príroda to zariadila skutočne veľmi dobre, aspoň sa všetky nebijeme o toho istého. Všetko je vec vkusu a buďme radi, že ho nemáme všetci rovnakí. Inak by niektorí ostali navždy sami a iní by nevedeli, koho si skôr vybrať. 

Niektoré ženy považujú za najviac sexy vytrénované bicepsy v obtiahnutom tričku, iné priťahuje, keď má chlap niečo v hlave, iné rozvášni len tučná peňaženka. Príťažlivosť a sexappeal našťastie nie je len otázka fyzického výzoru , čo určite potvrdí každá žena, ktorej partner nezodpovedá ideálu svalnatých chlapov z obálok módnych časopisov.

Bolo by ale asi trochu pokrytecké tvrdiť, že prvé, čo nás zaujme, je duša a charakter. Vnútorné čaro je niečo, čo nevidíme na prvý pohľad, ale spoznávame ho postupne. To, čo nám najskôr udrie do očí je vzhľad. Muž vonkoncom nemusí byť krásavec ako vystrihnutý zo žurnálu, ale najskôr nás predsa len musí niečím priťahovať, aby sme sa mohli zamilovať aj do jeho duše. Môžu to byť oči, ruky, postoj, úsmev alebo hocičo iné, vďaka čomu Amorov šíp pristane v našom srdci. Niektorí to nazývajú súhrou duší, preskočením iskry, kompatibilitou softvérov alebo jednoducho chemickou reakciou . Nech už zvolíme akýkoľvek názov, pre väčšinu ľudí je to, že nám niekto „padne do oka“, v podstate dosť nevysvetliteľný proces, ktorý sa medzi nebom a zemou deje mnohokrát za deň.

Každopádne je celkom zábavné, občas sa s priateľkami pohádať, ktorý chlap by stál za hriech, a ktorý je naopak úplne nemožný. Niektoré dávajú prednosť blonďákom, iné tmavovlasým, jednu priťahujú vysokí a urastení muži, iná je zaťažená na manažérske typy, ktorým peniaze vyskakujú z vreciek, a ďalšej sa páči nenápadný intelektuál v okuliaroch.

Muž si nás dokáže získať aj svojím vtipom, pútavým rozprávaním alebo tým, že nám dá pocit, že sme pre neho tou najúžasnejšou ženou pod slnkom. My, ženy, sme zvláštne stvorenia a hlava sa nám môže zakrútiť aj zo schopnosti muža zvádzať, z jeho nevyčerpateľného elánu alebo nehynúcej trpezlivosti – aj keď spočiatku vôbec nezodpovedá nášmu ideálnemu typu . Príťažlivosť mužov totižto tkvie v spleti ich vnútorných a vonkajších hodnôt a to, že k nejakému zahoríme láskou, vôbec nemusí dávať zmysel.

Na druhej strane muži, ktorí sú neodolateľní a fyzicky neuveriteľne sexy až sa nám pri pohľade na nich podlamujú kolená, môžu prekvapiť vulgárnosťou, prostoduchosťou a nevhodným správaním. Ak otvoria ústa, radšej zdúchneme kade-ľahšie . A taký muž, aj keď vyzerá sebalepšie, jednoducho stratí v momente všetky naše sympatie.

Tak ako sa v každej dobe mení ideál ženy, aj kritéria na mužskú krásu sa s dobou menia. Po vojne na plnej čiare vyhrávali typy ako Clark Gable , ktorý stelesňoval splnenú túžbu po pravej mužskosti. Zrelá žena mohla opäť zmeniť na malé dievčatko, ktoré mužný Clark láskyplne ochraňoval svojou horúcou láskou.

V päťdesiatych rokoch bol ideálom nespratný „darebák“ James Dean, ktorého ženy milovali napriek zlým charakterovým vlastnostiam – pil, fajčil, behal sa sukňami. V šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch 20. storočia boli v centre ženskej pozornosti Robert Redford, Alain Delon, Marcello Mastroianni a iní playboyi ich generácie, ktorí symbolizovali zmes serióznosti i darebáckosti spojenej s eleganciou.

A ktorí muži sú ideálmi krásy dnes? Určite to všetky vieme, pretože ich mená sú skloňované dennodenne v médiách. Už niekoľko desaťročí americký časopis „People“ volí každoročne najsexy ľudí planéty, aby sme náhodou o svojich ideáloch nepochybovali. Na začiatku boli na vrchole filmové hviezdy ako Mel Gibson s anjelsky modrými očami a plochým bruškom. V deväťdesiatych rokoch vyhrávali nežní chlapci typu Johnny Depp a Keanu Reeves, v novom storočí víťazia krehkí muži ako Orlando Bloom či Justin Timberlake. Minulý rok sa v konkurencii horúcich kandidátov ako je Usher, Colin Farrell a Jim Caviezel presadil Jude Law a bol vyhlásený za muža s najväčším sexepílom.

Každoročne sa tam tiež objavujú mená stálic medzi mužskými klenotmi ako Brad Pitt, Tom Cruise, George Clooney či Bruce Willis . Asi len máloktorá z nás by im dokázala odolať, ale na vrchole nášho osobného rebríčka sa môže pokojne objaviť aj ideál, po ktorého boku každý večer ulíhame.

Autor: alica, kat


Super TEST! Aké životné motto sa ku mne naozaj hodí?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac