Dajte sa dokopy aj bez psychológa: Bez stresu môžete žiť aj vďaka...

Dajte sa dokopy aj bez psychológa: Bez stresu môžete žiť aj vďaka...
Emocionálne zdravie je nesmierne dôležité, pokiaľ chceme bezproblémovo fungovať vo všetkých oblastiach. Tušili ste, že si stačí na pokožku naniesť len pár kvapiek esenciálneho oleja? Skúste to a pozitívna zmena nálady na seba nenechá dlho čakať. Prostredníctvom emočnej aromaterapie máte šancu získať pokoj, motiváciu, zvýšené sebavedomie, vášeň i radosť.

Kedy po nich siahnuť?
Nahneval vás šéf v práci alebo sa chystáte na pracovný pohovor? Aj to sú situácie, kedy by mohlo byť použitie esenciálneho oleja tým najideálnejším riešením. Rovnako sa na jeho účinky môžete spoľahnúť pri nespavosti, chudnutí alebo cvičení. Vône pôsobia na ľudský mozog neuveriteľným spôsobom. Čuchom sa dostávajú do mozgového centra, kde pôsobia na emócie. Aj preto si treba dávať pozor, kedy aký olej použijete a neprehnať to. Čuch totiž dokáže reagovať na vôňu skôr, ako si dokážeme naše konanie rozumovo premyslieť.

TOTO sú oni: 6 vecí, ktoré muži na našom tele najviac milujú

Ako ich použiť?
Pri používaní esenciálnych olejov nezabúdajte brať do úvahy bezpečnostné informácie, či už ich chcete použiť formou inhalácie, kvapnutia na pokožku alebo vnútorného použitia, ktoré nie je veľmi využívané. Každý z nich má totiž určené ideálne množstvo i spôsob, ako ich dostať do organizmu.

Pokiaľ patríte medzi jedincov, ktorí využívajú aroma lampy, siahnite radšej po difuzéri, ktorý má, spolu s rôznymi esenciálnymi olejmi v ponuke aj doTERRA. V aroma lampách dochádza totiž k prehriatiu oleja, čím sa vytratí jeho liečivý účinok. Ďalšou možnosťou je kvapnúť si olej na dlaň, pošúchať a vdýchnuť. Pár kvapiek môžete naniesť aj na zátylok, hrudník alebo zápästie. Buďte však pripravení na to, že oleje sú výrazne aromatické a nebudete ich cítiť len vy, ale tiež ľudia vo vašej blízkosti.

TOTO sme nečakali: Obľúbený účes z roku 2000 sa vrátil!

Množstvo druhov
Jedným z mnohých druhov je olej z levandule, ktorému sa hovorí aj olej komunikácie. Napomáha totiž slovnému vyjadrovaniu a upokojeniu myšlienok či pocitov. Zaujímavý je tiež olej z citróna, napomáhajúci sústredeniu, prostredníctvom vyživovania mysle. Radosť máte šancu získať vďaka oleju z mäty priepornej, ktorý vás naplní radosťou a optimizmom. Potrebujete sa uvoľniť? Neváhajte vyskúšať tymiánový olej. Dokonca i vaša kreativita a fyzická energia môže byť podporená, a to vďaka divokému pomaranču. A to je len niekoľko príkladov, ako sa dajú esenciálne oleje využiť pri starostlivosti o emocionálne zdravie.

Dôležité je si vyhliadnuť overenú značku, ktorá ponúka kvalitné produkty a nesnaží sa verejnosť obalamutiť neúčinným pozlátkom. Nezabúdajte však aj na to, že liečenie je proces a pri uzdravení je potrebné aj naše vlastné nastavenie či aktivita. Oleje vytvoria vhodné prostredie na liečenie, vďaka čomu budeme môcť nazrieť do nášho vlastného vnútra.

Autor: Simi
Zdroj foto: Shutterstock
Zdroj info: Martina Valníčková


Super TEST! Viete, čím budete v ďalšom živote?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac