Dali ste si predsavzatie, že začnete v roku 2020 cvičiť? Začnite TAKTO, radí skúsená odborníčka

Dali ste si predsavzatie, že začnete v roku 2020 cvičiť? Začnite TAKTO, radí skúsená odborníčka
Dať si na nový rok predsavzatie je vcelku jednoduché, už oveľa náročnejšie je ho začať plniť. Respektíve začať na ňom správne pracovať, aby ste pri ňom dokázali po celý rok zotrvať. S cieľom uchrániť vás pred častou realitou, že po mesiaci bude s vašim cvičením koniec, ponúkame zopár užitočných rád.

Pravidelné cvičenie vám zväčší prsia: Čo myslíte? Je to blud alebo realita?

Reálne ciele
Vieme, že snívate o postave modeliek Victoria's Secret, ale pozrite sa na vec reálne. Na čo skutočne máte a čo ste ochotné pre to urobiť? Nechceme vás odrádzať, iba jemne nasmerovať na zváženie svojich možností. Aby vás neskôr neodradilo rozčarovanie, že sa veci nedejú podľa vašich predstáv. Berte do úvahy svoju vôľu prispôsobiť sa, genetické predispozície a svoje vrodené proporcie.

JOGA SERIÁL: Návod ako jogovať, balančná pozícia BOJOVNÍK (+ VIDEO)

Pomaly a rozumne
Veríme, že ste nadšené a vianočné kilá vás tlačia, ale začnite s rozumom. Staré - známe „pomaly ďalej zájdeš" platí aj čo sa chudnutia týka. Radikálne a príliš rýchle zbavovanie sa kilogramov vám z dlhodobého pohľadu zrejme spôsobí silný pocit deficitu a následne jo-jo efekt. Radšej si na peknú postavu počkajte o niečo dlhšie a tešte sa z nej dlhodobo.

Poraďte sa s odborníkom
Fakt, že si na youtube pozriete zopár cvičebných videí z vás ešte neurobí certifikovaného trénera. Ak teda o cvičení nemáte ani poňatia, nechajte si niekým znalým poradiť. Nech čas a energiu využijete efektívne a nasmerujete sa k svojmu cieľu. Chcete schudnúť? Spaľujte a tvarujte. Chcete spevnieť? Posilňujte. Pamätajte, že telo je jeden celok a aby bolo v harmónii treba na ňom pracovať komplexne. Ak teda túžite po plochom a pevnom bruchu, nestačí cvičiť iba brušáky. Rovnako, ako pri zbavovaní sa kilogramov nepostačí iba behávať. Telo potrebuje aeróbne i anaeróbne zaťaženie a jednostranný tréning by sa na ňom po čase prejavil negatívne.

Chôdza a beh v doske: Účinný zaberák pre vaše telo a predpríprava na vianočné kilá navyše! (+ VIDEO)

Prispôsobte jedálniček
Už ste zrejme počuli, že strava sa na vzhľade postavy podieľa až 75 %. To je dosť! Preto rozhodne nie je dostačujúce iba trénovať a potom vybieliť chladničku. Spolu s pohybom treba odľahčiť a vyvážiť aj jedálniček. Aby ste schudli, ako i dodali telu potrebné živiny.

Základné nastavenie
• nečakajte na ideálnejšie podmienky, začnite hneď
• dajte si reálne ciele
• určite si fixný čas tréningov a nikdy ho neporušujte
• prispôsobte stravu
• trénujte menej a častejšie
• motivujte sa
• po čase obmieňajte tréning, zvýšite jeho efekt
• nedržte diéty, natrvalo zmeňte spôsob stravovania
• vyberte si cvičenie, ktoré vás baví
• majte pestrý tréning
• nezabúdajte regenerovať

Vedci odhalili desivú skutočnosť! Je tuk na bruchu nebezpečný? Odpoveď vás šokuje!

Autor: Lexy
Zdroj foto: Shutterstock
Zdroj video: Youtube


Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac