Domáce finty pre trvajúce opálenie: Určite ich skúste!

Domáce finty pre trvajúce opálenie: Určite ich skúste!
Aj vy sa po pobyte pri mori cítite akási krajšia? Je to tak! Opálenie nám dodáva nový šmrnc a dokonca aj opticky zoštíhľuje. Niet teda divu, že by sme si ho rady udržali čo najdlhšie a hľadáme spôsoby, ako to docieliť. Na solárium zabudnite a radšej voľte zdravšie triky, ktorými predĺžite efekt hnedej pokožky.

Hydratácia zvonku aj zvnútra
Krokom číslo jeden, ktorý vám odporučí každý jeden odborník, je hydratácia. Je dôležitá kvôli vytiahnutému pigmentu i koži samotnej, keďže ste ju celé dni vystavovali slnku. Preto nezanedbávajte pitný režim, prijímajte vodu z ovocia a zeleniny a telo pravidelne krémujte.

Špeciálna kozmetika
V drogériách sa poobzerajte po špeciálnych produktoch určených na čas po opaľovaní. Jednak majú zvýšenú mieru hydratovania pokožky, jednak v sebe skrývajú látky, čo znásobujú produkciu melanínu. Vďaka nemu sa pokožka mení z bledej na tmavšiu, a tak sa oň treba dostatočne starať. Špeciálne krémy zvládnu aj upokojiť a ochladiť, ak ste to náhodou so slnkom prehnali.

Starajte sa o povrch pokožky
Opálená pokožka je na pohľad krásna, ale je taká aj na dotyk? Starajte sa o opálenie i v sprche a pravidelne ho zbavujte odumretých buniek. Pri opaľovaní sa ich nahromadí naozaj veľa a ak by ste ich nechali ležať ľadom, zhrubnú pokožku a tiež sa vám začnú robiť nerovnomerné fľaky. Peeling v sprche si robte minimálne raz do týždňa, pričom vám postačí druh s jemnými zrniečkami. Pokožku stačí pohladiť a nie doškriabať.

Opálená koža: Hnedá, ale aj zhrubnutá!  

Skúste „farebné" kúry
Z domácich trikov, ktoré vyťahujeme zo zásuvky s názvom „rady starej matere", môžete skúsiť čierny alebo zelený čaj, pre výrazne opálené typy je tu aj káva. Uvarte podľa bežného návodu, preceďte a nechajte vychladnúť. Tieto „tmavé" nápoje sú určené na premasírovanie pokožky, prípadne omývanie handričkou alebo vatovým tampónom. Svojou farbou podporujú odtieň opálenia.

Jedzte zdravo
Samozrejme, nemôžeme vynechať stravu, keďže opálená pokožka je neoddeliteľnou súčasťou nášho organizmu. To, čo pošlete dnu, sa prejaví aj navonok a v prípade hnedého looku vám môžu pomôcť potraviny obsahujúce starý známy betakarotén a tiež meď. Zjete ju v celozrnných potravinách. Strukovinách alebo orechoch. Zázrak síce nedosiahnete, ale prečo si trošku nepomôcť, ak to ide?

Opaľovanie bez pigmentových škvŕn a fľakov: Pozor na parfumy aj ovocie 

Autor: GaBi


Super TEST! Vyberte si nočné pochúťky a zistite, kto je vaša spriaznená duša
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac