Fitness Návod, ako jogovať: Balančná zostava na otvorenie hrudníka (+ VIDEO)

Shot of an attractive woman practising her yoga routine at home
ZDROJ: iStockphoto

Joga a najmä tá s prívlastkom flow, má množstvo možností, ako skombinovať jednotlivé pozície do jednej plynulej, zmysluplnej zostavy. Prepojenie ásan hviezdy, air fly a kvetinky v sebe skrýva rovnováhu, pevný core i otvorenie prednej strany tela.

joga
Zdroj: Shutterstock

Uzemnite sa, roztvorte sa, ustojte to
„Balančné pozície nás majú naučiť udržať rovnováhu a pevné ukotvenie na stojnom chodidle. Vďaka plynulým prechodom z pozícii do pozície musí významne spolupracovať i stred tela. Mať pevné jadro znamená mať lepidlo, ktoré drží naše telo pokope, chráni kostru a pričiňuje sa aj o lepšiu koordináciu,“ vysvetľuje inštruktorka Power a Vinyasa jogy, Monika Pálová.

Keď sa vám to podarí na fyzickej úrovni, stabilnejší a ukotvenejší budete i vo svojich názoroch a činoch, teda tiež vo svojom živote. Verte si, nenechajte sa rozptýliť, udržte koncentráciu. Prepojenie pozícii hviezdy, air fly a kvetinky sa, okrem vyššie menovaných benefitov, pričiňuje aj o účinné otvorenie prednej strany tela, hrudník nevynímajúc. Ásany sú energizujúce, preto po nich budete doslova žiariť. Budujú tiež silu dolných končatín. Zároveň telo naťahujú a tým uvoľňujú mnohé aktuálne, či chronické zatuhnutia. 

#WANDASK