Už len sám názov prezrádza, že sa v jogovej pozícii budete cítiť vynikajúco. Prečo nie! Prevádza sa v ľahu, je veľmi pohodlná, jednoduchá, vhodná pre každého. A môžete si ju dopriať hoci aj v posteli.

Tá správna strava spolu s lekciami jogy urobí s vašim telom zázraky.
Zdroj: archív

Prekrvte si panvu, skvalitnite sexuálny pôžitok

Pozícia blaženosti ani z ďaleka nie je zameraná výlučne na zlepšenie intímnych záležitostí. Poskytuje aj množstvo iných fyzických, zdravotných, duchovných benefitov. „Športovcov bude zrejme zaujímať, že ásana dokáže veľmi intenzívne otvoriť bedrá i kolená a tým natiahnuť oblasť vnútorných stehien, slabín.

Najlepšie na tom je, že svoje limity si telo v pozícii ukontroluje veľmi ľahko – kolená sa roztvoria iba do rozsahu, ktorý samé zvládajú, my ich do toho nijakým spôsobom netlačíme,“ vymenováva pozitíva Monika Pálová, inštruktorka Power a Vinyasa Flow jogy. Roztvára sa vlastne celá predná strana tela, čo povzbudzuje funkciu srdca, ako i cirkuláciu krvi. Z hľadiska duchovného pozadia to vedie k zvyšovaniu sebaistoty, sebavedomia.

Pozícia tiež precvičuje svaly panvového dna, stimuluje vaječníky, prostatu, močový mechúr, obličky a poskytuje úľavu pri menštruačných bolestiach a symptómoch menopauzy. Vyvoláva pocity šťastia, čím veľmi účinne odstraňuje faktory stresu, či ľahkej depresie. Odbremeňuje nás od problémov a okolitého tlaku a je veľmi nápomocná pri nespavosti.