Fitness Návod, ako jogovať: Populárna pozícia DIEŤA, ktorá vás upokojí! (+ VIDEO)

joga
ZDROJ: Shutterstock

Veľa pozícií v joge je doslova oku i telu lahodiacich. Vyvolávajú pocit pohody i bezpečia, upokojujú nás. Jednou z takých je i pozícia dieťaťa.

joga
Zdroj: Shutterstock

Pokoj, pohodlie, bezpečie

Ásana dieťaťa pripomína polohu embrya v matkinom brušku a tak automaticky vyvoláva v praktizujúcich príjemné pocity bezpečia a pohodlia. Preto slúži najmä na uvoľnenie a upokojenie. „Môže sa prevádzať v ktorejkoľvek časti jogovej lekcie, najobvyklejšie je to po náročných pozíciách, najmä tých záklonových. Veľmi často je do jogových lekcií zaradená pred rovnovážnymi pozíciami, aby sa jogín patrične upokojil a bol stabilný,“ objasňuje Monika Pálová, inštruktorka Power a Vinyasa jogy.

Z fyzického hľadiska poloha efektívne naťahuje celú plochu chrbta, zadnú stranu ramien, sedacie svalstvo, ako i predkolenia, priehlavky a naťahovače prstov. Je vhodná pre všetkých, keďže nie je náročná a dá sa variovať. Ak potrebujete v pozícii premasírovať vnútorné orgány, zamerajte sa na brušné dýchanie a vnímajte, ako sa vaše brucho jemne dotýka prednej strany stehien. Podporí to trávenie a pomôže problémom s plynatosťou.

#WANDASK