Leto sa neúprosne blíži a každá by chcela vyzerať čo najlepšie v novom tope, šortkách či bikinách. Premýšľate, ako spľasnúť to bruško, ktoré ste si „vypestovali“ v chladnejších mesiacoch? Stavte na zelenú v strave!

Samozrejme, ideálne by bolo celoročne sa rozumne stravovať a hýbať v takej miere, aby sme si pred letom nemuseli lámať hlavu nad tým, ako sa vpratať do minuloročných obľúbených kúskov. Alebo do plaviek, ktoré sme si vyhliadli vo výklade, no aktuálne na ne nemáme vhodné proporcie. Ale sme ženy a zimné či jarné kilogramy začíname riešiť často až na poslednú chvíľu. Nuž, za týždeň nebudete mať postavu ako anjeliky Victoria‘s Secret, ale ak začnete už teraz, tie nové plavky môžu na vás vyzerať famózne na dovolenke. Vyskúšajte zelené stravovanie, píše Nový Čas pre ženy.

Zelená káva

Určite ste už o nej počuli. Ide o kávové zrná, ktoré sú nepražené (pražením hnednú). Zrná sú plné antioxidantov, pričom dva najdôležitejšie sú kofeín a kyselina chlorogénová. O tej sa hovorí, že je hlavnou aktívnou zložkou práve v zelených zrnách a má vplyv na znižovanie hmotnosti. Čo sa týka kofeínu, výskumy ukazujú, že dokáže podporiť metabolizmus a zlepšiť ho o tri až 11 percent. Ostaňme však pri tej kyseline, ktorá má v tomto prípade väčší efekt. Niektoré štúdie preukázali, že môže znížiť telesnú hmotnosť, zredukovať množstvo tuku vstrebaného z potravy aj množstvo tuku, ktorý sa ukladá v pečeni. Podporuje hormón adiponektín, ktorý je zodpovedný za spaľovanie tukov. Chuťovo táto káva nie je práve lahôdka, no ak chcete nakopnúť svoj metabolizmus, za skúšku to stojí.

Mätový čaj

Urýchľuje trávenie aj spaľovanie kalórií. Navyše má osviežujúcu chuť, brzdí chuť do jedla, a to práve vďaka svojej vôni. Pokojne požujte pár lístkov čerstvej mäty, čím stimulujete produkciu žlče a činnosť čriev.

Mätový čaj
Mätový čaj
Zdroj: Shutterstock

Zelený jačmeň

Nejde o to, že by ste z neho vyslovene schudli, ale má detoxikačné účinky. Odstraňuje ťažké kovy z tela, podporuje metabolické procesy, posilňuje a detoxikuje pečeň, vďaka čomu sa zlepší váš celkový zdravotný stav, trávenie a metabolizmus. A o to ide. Navyše jačmeň obsahuje enzýmy, ktoré sú schopné spaľovať tuky aj podporovať činnosť štítnej žľazy.

Zelený jačmeň
Zelený jačmeň
Zdroj: Shutterstock