Jeden olej, desiatky možností využitia

Jeden olej, desiatky možností využitia

Boom okolo kokosového oleja ešte stále neutíchol. Pochvaľujú si ho kuchári, celebrity a nájdete ho v mnohých kozmetických produktoch. Vyhľadáva ho čoraz viac ľudí.

Výnimočný vďaka svojmu zloženiu

Pýtate sa, prečo sa kokosový olej považuje za taký skvelý? Je to vďaka vysokému obsahu antioxidantov, ktoré zabraňujú predčasnému starnutiu. Poteší suchú i veľmi citlivú pokožku ako dospelých, tak aj detí. Vstrebáva sa hlboko do bunkovej štruktúry a hydratuje aj tie najsuchšie a najdrsnejšie miesta ako sú kolená, lakte alebo chodidlá. Vhodný je aj na masáž celého tela. Odporúča sa aj ako prevencia vzniku strií v tehotenstve. To ale ani zďaleka nie je všetko, čo tento olej voňajúci ako exotická dovolenka dokáže.

Na tvár s ním treba opatrne

Kokosový olej je právom označovaný za výnimočný. Jeho sila tkvie vtom, že vynikajúco hydratuje. Pokožka je vláčna a krásne žiari. Hodí sa aj na odličovanie tváre a očí, pretože ich nepodráždi a poradí si aj s vodeodolnými líčidlami. Pomôže vám aj s atopickým ekzémom, pokožku doslova premastí a zbaví šupiniek. Kokosový olej na akné ale nemusí byť najšťastnejšia voľba, pretože môže upchávať póry. V takom prípade je lepšie použiť ho len na čistenie, pretože sa z pleti zmyje a póry ostanú čisté.

Kokosový olej na vlasy je dnes trendy

Bieli zuby a posilňuje vlasy

Na domáce použitie je najlepšie vybrať si kvalitný bio kokosový olej. Ten oceníte aj v starostlivosti o korunu krásy – vlasy a pokožku hlavy. Kokosový olej na vlasy sa dá využiť na domáci zábal, masku alebo kondicionér. Vlasy sa budú ľahko rozčesávať, krásne sa lesknúť, budú pevnejšie a už vás nebudú trápiť rozštiepené končeky. Zregeneruje ich najmä vtedy, ak sú farbené alebo často tepelne upravované.

Saloos bio kokosový olej pre suchú a citlivú pokožku

Stále pochybujete, či si ho kúpiť? Možno vás presvedčí skvelé použitie kokosového oleja na zuby. Olejová kúra alebo inak povedané vyplachovanie úst týmto olejom je čoraz populárnejším trendom. Nielenže prirodzene a bez vedľajších účinkov bieli zuby, ale ničí baktérie, osviežuje dych a bojuje s krvácaním ďasien.

Platená reklama


Super TEST! Viete, čím budete v ďalšom živote?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac