Káva počas chudnutia: Mali by ste vedieť, že...

Káva počas chudnutia: Mali by ste vedieť, že...
Máte pochybnosti, či si počas hladovky môžete dopriať šálku vašej obľúbenej kávy? Známy herec Chris Evans to takto praktizuje. Je zástancom čiastočného hladovania, a zároveň aj vášnivým kávičkárom.

Výborný pomocník pri chudnutí
Diéta vo forme 16 : 8, čiže 16 hodín hladovania a 8 hodín, počas ktorých môžete konzumovať jedlo, je vcelku obľúbeným a úspešným spôsobom, ako sa zbaviť nechcených kilogramov. Nie je to vôbec také drastické, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Keď si predstavíte, že zo 16 hodín hladovania 8 prespíte, predtým nejaké tie 3 hodinky už nejete, hneď po prebudení tiež nie ste zvyknutí okamžite raňajkovať, už máte nazbieraných približne 12 hodín. Pridajte k tomu vynechanie raňajok a do obeda už nejak vydržíte. Okrem Chrisa tento spôsob životného štýlu uznávajú aj iné známe osobnosti a nevedia si ho vynachváliť. Údajne sa pri ňom cítia ľahšie nielen fyzicky, ale tiež psychicky.

Jedálniček podľa krvnej skupiny: Naozaj pomáha chudnúť?

A čo tá káva?
Dobrou správou je, že v skutočnosti si pri čiastočnom hladovaní môžete dopriať kávu. Má to však jednu podmienku - káva nemôže obsahovať žiadne kalórie, čo v preklade znamená, že sa musí jednať výlučne o čiernu kávu bez pridania mlieka či cukru. „V káve sa nemôže nachádzať žiaden cukor, mlieko, ani nič iné, pretože takáto káva by už bola obohatená o kalórie, tuky, cukor, a to nekorešponduje s hladovaním," vysvetľuje Abbey Sharp, dietologička a bloggerka na Abbey's Kitchen. Aj kalórie z tekutín sa totiž rátajú.

Chcete schudnúť? Stiahnite si TIETO bomba fitness app-ky

Jedno východisko
Ak čisto čiernu kávu nezvládate, existuje jedno riešenie. Sladidlá, ako napríklad Stevia, ktoré neobsahujú žiadne kalórie. Ich výhodou je, že neovplyvňujú hladinu inzulínu a cukru v krvi. Preto majú počas hladovania, podľa pani Sharp, vo vašej káve zelenú.

Jeden háčik
Po dobrej správe nasleduje tá zlá - na prázdny žalúdok nie je káva tým najšťastnejším riešením. Respektíve najzdravším. Môže podráždiť váš žalúdok, ako aj zhoršiť symptómy búšenia srdca, či symptóm dráždivého čreva. „Skutočnosť, že si dáte kávu na prázdny žalúdok, môže umocniť pocit nervozity alebo vnútorného nepokoja. Dôvodom je, že ju žalúdok ľahšie a rýchlejšie absorbuje," hovorí dietologička. Môže a nemusí to byť i váš prípad, každý organizmus totiž reaguje rozdielne.

Urážali ju, že je tučná! Z jej dnešnej postavy spadnete na zadok...

Tip pre nekávičkárov
Dajme tomu, že kávu moc nemusíte a predsa len by ste si chceli tú svoju hladovku oživiť. Východiskom pre vás môže byť akýkoľvek nápoj bez kalórií. Sýtená voda, čierny čaj alebo čokoľvek iné, avšak nekalorické. Tak vidíte, ani hladovanie nemusí byť celkom fádne.

Autor: Lexy
Zdroj foto: Shutterstock


Super TEST! Viete, čím budete v ďalšom živote?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac