Kedy je ten správny čas odísť zo vzťahu? Tento článok vám v tom pomôže!

Kedy je ten správny čas odísť zo vzťahu? Tento článok vám v tom pomôže!
Ukončiť vzťah, ktorý nefunguje je ťažké. Investovali ste do neho množstvo času, energie, emócií, a preto je často náročné z neho vycúvať. Lenže, ak sa vo vzťahu dlhodobo trápite, zotrvávate v ňom už len zo zotrvačnosti a ste presvedčená, že do neho už nechcete nič investovať, je najvyšší čas ukončiť ho.

A ďalšia nevera v našom šoubiznise: Ktorý slovenský neverník vymenil svoju ženu za inú? TOTO sú fotky jeho milenky, čo na nej vidí?


Prečo je odchod taký ťažký?

Psychológovia sú názoru, že najväčšou „nevýhodou" žien je fakt, že sú nastavené na starostlivosť, emócie a prežívanie. Ženy sa realizujú prostredníctvom vzťahov, a preto odchod vnímajú ako celoživotné zlyhanie. V okamihu, keď žena vzťah opustí, väčšinou riskuje viac ako muž, pretože muži sa dokážu realizovať prostredníctvom práce či výkonov, čo je mimo citov, emócií a vzťahov.

Dobro sa neopláca vždy dobrom

Poznáte ten pocit, keď ste sama seba prinútili zostať vo vzťahu, v ktorom ste sa necítili dobre, pretože ste mali desiatky výhovoriek, prečo ho neukončiť? Uviazli ste vo vzťahu vedľa muža, o ktorom ste vedeli, že nie je pre vás vhodný. Vraveli ste si: „Dám mu čas, určite sa zmení. Keď sa k nemu budem správať krajšie ja, tak mi to musí predsa opätovať, bude ma milovať a nebude ma znova a znova podvádzať!"

Zameňte rozprávku za realitu

Lenže on sa stále k vám správal neúctivo, bez rešpektu a lásky. Stále poskytoval tie isté výhovorky a vy ste sa cítili horšie a horšie. Napriek tomu stále žijete v nádeji, že sa vaša „rozprávka" naplní. Lenže vo fungujúcom partnerstve by ste mali cítiť spokojnosť, možnosť rastu, pocit prijatia, spolupatričnosti, bezpečia, lásky, prosperity. Niekedy sa však stáva, že vo vzťahu prosperuje len jeden z partnerov alebo vzťah nefunguje vôbec. Ak sa to deje práve vám, mali by ste sa naučiť pustiť z hlavy rozprávku a vidieť veci reálne.

SUPER TEST! Na ktorú historickú osobnosť sa podobáte?

Rozlíšiť ich je najdôležitejšie


Život nám do cesty prináša ľudí, ktorých potrebujeme k svojmu životu, na ktorých sa môžeme spoľahnúť a s ktorými prežijeme celý život. Lenže rovnako „narazíme" aj na ľudí, ktorí nás opakovane sklamú, ktorí sú pre nás toxickí a vedľa ktorých chradneme. V okamihu, keď sa naučíte rozlišovať medzi týmito dvoma skupinami, navždy sa oslobodíte.

Najprv šanca, potom riešenie

Ak vám niečo neprekonateľne na partnerovi prekáža a rozmýšľate, že ho opustíte, potom ste jediný človek, ktorý s tým môže niečo urobiť! Sedieť a dokola si opakovať, aká ste nespokojná, aký je váš muž nemožný, je predsa úplne nezmyselné. Dajte partnerovi aj sebe čas veci napraviť. Rozpad rodiny nemôžete uskutočniť len sama pre nejaké svoje pocity a bez ohľadu na kohokoľvek iného, bez snahy veci vyriešiť. Nie je to vždy ľahké, ale veľakrát to ide. Ak však vaše úsilie neprinesie ovocie, je najvyšší čas konať.

Zreálnite očakávania

Kým partnera opustíte, ujasnite si, čo by ste vlastne v živote chceli, radia psychológovia. Kde budete bývať a z čoho, ako si predstavujete trávenie voľného času. Poraďte sa s odborníkom, či vaše predstavy o vzťahu a živote nie sú mimo reality. Ak si myslíte, že existujú princovia na bielom koni, ktorí sa s vami nikdy nepohádajú a nebudú s nimi žiadne problémy, poslúchnu každé vaše želanie, budú vás večne milovať a nebudú mať žiadne neresti, potom nemôžete byť šťastná v žiadnom vzťahu.

Od fanúšičiek si vyslúžil titul sexy ocko! Za všetko môže jediná fotka jeho a malého Sanela! Môže byť?

Proces ukončenia vzťahu

V prvom rade vyžeňte z hlavy nezmyselné tragické scenáre budúcnosti. Naprogramujte sa pozitívne a predstavujte si to lepšie. Hľadajte podporu v rodine a u priateľov. Nie u svojich detí, pretože tým musíte byť oporou práve vy! Prevezmite zodpovednosť za svoj život. Ani vaša mama a ani priateľky nežijú váš život a nebudú šťastné alebo nešťastné za vás. Nebojte sa vyhľadať pomoc odborníkov z poradní. Vyriešte praktické otázky bývania a financií. Môžete riskovať, ale s rozumom.

Kedy ho zrealizovať

Ak ste každý na inej vlnovej dĺžke. Vy chcete deti, on o nich nechce ani počuť. Vy sa chcete zastabilizovať, on chce ísť žiť do zahraničia a vždy niekde inde. Vy máte vo svojom hodnotovom rebríčku na prvom mieste rodinu, on iba kariéru. Ak partner nemá záujem o kompromis alebo sa s vami nemá záujem rozprávať. Ak cítite, že ste u neho na poslednom mieste, v ničom vás nepodporuje, zakazuje vám mnohé veci. Tiež vtedy, ak váš vzťah sprevádza závislosť - na alkohole, drogách či hracích automatoch. Ak sa partner zadlžuje bez toho, aby vás informoval o svojich finančných operáciách. Ak je voči vám agresívny, pácha na vás akúkoľvek formu domáceho násilia. Ak vám nadáva, ponižuje vás, citovo vydiera, manipuluje vami. To všetko sú relevantné dôvody zvažovania jednoznačného odchodu zo vzťahu.

Autor: Radomír
Zdroj foto: archív

 

 


SUPER TEST! S ktorým znamením zverokruhu si v posteli rozumiem najlepšie?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac