Kompromis je kompromis. Ale TOTO chlapovi nikdy neodpúšťajte!

Kompromis je kompromis. Ale TOTO chlapovi nikdy neodpúšťajte!
Partnerský vzťah je plný kompromisov. Bez nich to jednoducho nejde. Ale všetko na svete má svoje hranice a mantinely, preto ani v partnerskom vzťahu nemôžete donekonečna akceptovať niektoré prešľapy. Nemôžete si nechať skákať po hlave, pretože ak si chcete zachovať elementárnu úctu, niekedy musíte vedieť povedať dosť!

Ani by vám to nenapadlo! 6 vecí, ktoré muži taja pred manželkami

Ak sa za nič na svete nechce viazať ani piatich rokoch vzťahu
V súčasnosti poznáme širokú paletu usporiadania vzťahov. Svadba v dvadsiatke sa dnes už nenosí, a preto nie sú výnimkou vzťahy, ktoré nekončia svadbou. V prípade, že to vyhovuje obom, je to úplne v poriadku. Problém vzniká, ak si váš partner svadbu a život v manželstve nevie ani len predstaviť, no vy vyznávate klasický postup - randenie, vážnejší vzťah, plánovanie budúcnosti, svadba, a nakoniec deti. Neberte na ľahkú váhu jeho vyjadrenia, že manželstvo je väzenie a deti sú guľa na nohe. Aj keď vám je sympatická jeho slobodomyseľnosť a spontánnosť, ak vám záleží na ukotvení vzťahu, nerátajte s tým, že zmení názory. Nezmení a vám zostanú len oči pre plač. Odpútajte sa od neho skôr než bude neskoro.

4 bomba tipy! Ako uloviť kolegu?

Ak žije iba z vašich peňazí a nemá sa k tomu, aby sa zamestnal
V partnerskom vzťahu by mala fungovať tímovosť, ktorá spočíva v tom, že jedno obdobie to finančne potiahne jeden, inokedy druhý, a niekedy obaja. V dnešnej dobe je bohužiaľ normálne, že ľudia prichádzajú o prácu a nejaký čas trvá, kým si niečo nájdu. Ale existujú muži, ktorým sa pracovať jednoducho nechce. Spoliehajú sa na váš príjem, na vašu zodpovednosť, a na to, že potiahnete rodinu, veď až také zlé to zase nie je. Na tento typ mužov si dajte obzvlášť pozor, pretože ich pohodlnosť a závislosť je toxická. Týmto prístupom len ukazujú svoju sebeckosť a nie tímovosť.

Ak vás nepovažuje za rovnocennú partnerku
Rovnocenná pozícia v partnerskom vzťahu nie je automatická. V niektorých vzťahoch prebieha manipulatívny boj o to, kto z koho. Ak sa to deje dlhodobo aj vo vašom vzťahu, je čas z neho odísť. Ak si z vás partner robí slúžku, v ničom vám nepomáha a automaticky očakáva, že všetko okolo domácnosti, výchovy detí a starostlivosti o neho zvládnete bez jeho angažovanosti, mýli sa. Toto mu nemôže prejsť. Rovnako, ak vás tlačí do pozície svojej matky, neustále vás s ňou porovnáva, pričom málokedy vyjdete z tohto súboja víťazne. Najhoršou alternatívou je, keď za všetko, čo sa udeje, ste vinná iba vy, lebo on je ten dokonalejší.

Záhada menom ghosting: Viete, čo sa za ním skrýva?

Žije si, ako keby bol stále slobodný
Samozrejme, cieľom partnerského života nie je, aby ste všetko robili spoločne, ale ani opačný extrém nie je prípustný. Niektorí muži sa totiž aj v manželstve správajú ako slobodní. Na prvom mieste sú kamaráti, koníčky, krčma, predchádzajúci spôsob života, a až potom niekde v diaľke čas strávený s manželkou a deťmi. Nerezignujte na spoločné trávenie času. Bez toho sa váš vzťah po relatívne krátkom čase dostane do slepej uličky.

Autor: Radomír
Zdroj foto: Shutterstock, Pixabay


OTESTUJTE SA! Aké zviera sa skrýva vo vašej duši?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac