Kultrelax Ako prežiť koronavírus? Dodržiavajte TENTO základný manuál v šiestich bodoch!

KK36 - Na ilustračnej snímke vydanej v januári 2020 koronavírus 2019-nCoV. Nový koronavírus 2019-nCoV, podobný pôvodcovi ochorenia SARS, spôsobuje zápal pľúc a prenáša sa z človeka na človeka. Jeho inkubačná doba je v priemere desať dní; najkratšia registrovaná doba bola len jeden deň a najdlhšia 14 dní.  Prípady nakazenia sú potvrdené už v najmenej 15 krajinách, pričom v Číne už vírusu podľahlo 170 ľudí. FOTO TASR/AP
This illustration provided by the Centers for Disease Control and Prevention i
ZDROJ: TASR

Panika nepomôže. Ale premyslený systém, ako sa ochrániť pred čínskym smrteľným exportom vám môže zachrániť kožu. Stačí dodržať niekoľko základných krokov a šanca, že sa dostanete do slovenských infekčných štatistík sa výrazne zníži.

Najlepšie je vôbec neochorieť. Ak si chcete zachovať čistý štít a tento čínsky neduh vôbec nepustiť do tela, je nutné spoliehať sa predovšetkým sám na seba. Pretože nikto iný vás neochráni, akurát vás môže nakaziť. Preto je opatrnosť skutočne na mieste.

Umývajte si ruky
Umývajte si ruky
Zdroj: TONY ŠTEFUNKO

1. Poriadne a poctivo, aspoň 20 sekúnd, čo je nutným základom. Zároveň si nikdy nesiahate neumytými rukami na oči, jazyk, nos a sliznice. Pretože tým otvárate cestu vírusu do svojho tela. Stačí, že ho niekto zanechal na kľučke alebo tlačidle výťahu a vy si ho ľahko prisvojíte.

#WANDASK