Horká čokoláda dokáže zázraky!

Výskumníci zistili, že konzumácia horkej čokolády a počúvanie hudby môžu pomôcť zmierniť menštruačné bolesti a pôsobiť ako prírodné sedatívum. Tých pár dní v mesiaci v živote ženy je vždy nepríjemných, najmä ak trpíte kŕčmi a menštruačnými bolesťami.

Mnohé ženy trpia menštruačnými bolesťami, ktoré dosahujú takú intenzitu, že sú nútené schúliť sa v posteli s fľašou s horúcou vodou, alebo užívať lieky proti bolesti, aby zvládli nepríjemné pocity. Výskum však ukázal, že konzumácia horkej čokolády v dňoch pred začiatkom menštruácie môže v týchto stavoch pomôcť. Navyše, počúvanie relaxačnej hudby môže znížiť nepríjemné pocity aj počas prvého dňa menštruácie.

Čokoláda je skutočne zdravá potravina, ak nepreženiete množstvo.
Čokoláda je skutočne zdravá potravina, ak nepreženiete množstvo.
Zdroj: Shutterstock

Tureckí odborníci sa domnievajú, že endorfíny, ktoré sa v tele uvoľňujú po konzumácii čokolády a počúvaní hudby, pomáhajú znižovať bolesť a pôsobia ako prírodné sedatívum. V štúdii, ktorá bola uverejnená v časopise European Journal of Integrative Medicine, boli sledované študentky vo veku 18 až 25 rokov.  Všetky účastníčky hodnotili svoje menštruačné bolesti známkou päť z desiatich. Boli rozdelené do troch skupín - kontrolná skupina, ktorá nedostávala nič proti bolesti, skupina s hudbou a skupina s čokoládou.