Milostný život Carrie Bradshaw zo seriálu Sex v meste bol v mnohých ohľadoch jedným veľkým chaosom, ale napriek tomu v ňom i dnes môžeme nájsť veľa užitočných rád. Carrie otvorene hovorila o témach ako sú sex, láska, vzťahy či rozchody. Herečka Sarah Jessica Parker, ktorá stvárnila spomínanú Carrie, sa stala pre mnoho žien trendsetterom v oblasti lásky. Nie náhodou sa mnohé ženy zamýšľajú nad tým, čo by asi urobila v ich situácii práve Carrie. Toto sú rady, ktorými sa riadila:

„Niekedy je naozaj ťažké kráčať v „topánkach“ single ženy. Preto potrebujeme špeciálnu obuv, aby bola táto chôdza o niečo zábavnejšia“

V šiestej sérii v epizóde „Právo ženy na topánky” ukradnú Carrie na jednej oslave strieborné lodičky značky Manolo Blahnik. Majiteľka bytu jej chce škodu kompenzovať, ale len do chvíle, než zistí, že stáli 485 dolárov. V ten chvíli jej prídu ako rozmar a nezodpovednosť. Celý diel je tom, že Carrie oznámi, že si berie samu seba a ako svadobný dar registruje jedinú vec, a to sú práve ukradnuté topánky. Ako slobodná totiž prichádza o všetky dary zo svadieb a krstov, ktoré dostávajú zadaní. Carrie vraví, že žena neustále pociťuje tlak spoločnosti, ktorý určuje, ako by mala „správne“ žiť. „Správne” znamená, že by sa mala vydať, mať dieťa, potom druhé, tretie... Slobodná žena je často postavená do pozície, keď si musí klásť otázku „Som dosť dobrá, keď nemám manžela, nemám dieťa?“ Žena sa stále musí obhajovať, prečo sa rozhodla žiť tak alebo onak. Práve v tejto epizóde Carrie ukazuje, ako sa opäť zmocniť svojho života, ako ho žiť vlastným spôsobom a prečo má žena právo rozhodnúť sa, ako bude žiť bez toho, aby sa stále obhajovala. Zároveň poukazuje na to, že každá žena má právo trochu sa rozmaznávať!

Sarah Jessica Parker alias Carrie Bradshaw
Sarah Jessica Parker alias Carrie Bradshaw
Zdroj: profimedia.sk