Kultrelax To vážne?! Máme sa pripraviť na DRUHÚ VLNU koronavírusu? TOTO hovoria najväčší odborníci!

koronavírus
ZDROJ: Shutterstock

Podľa všetkého pre nás koronavírus ešte stále predstavuje veľké nebezpečenstvo. Nakazených našťastie nepribúda desiatky či stovky denne, ako je tomu napríklad v Amerike, kde sa im ešte stále nepodarilo stabilizovať situáciu, no…

karantena, izolacia, ochrana, rusko, pandemia
Zdroj: Shutterstock

Slovensko je na tom v týchto dňoch viac než dobre, čo potvrdzujú aj súčasné štatistiky na základe denných testovaní. Otázne však zostáva, ako to bude prebiehať ďalej. Ľudia totiž pomaly ale určite strácajú ostražitosť a situácia sa tak môže opäť zhoršiť.

Čo však hovoria odborníci? Európa by sa vraj mala pripraviť na druhú vlnu koronavírusu! Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (World health organization - WHO) by totiž mala prísť už túto jeseň, maximálne zimu, takže by sme mali mať dosť času na ďalšie opatrenia. Podľa ich slov je síce skvelé, že sa Európe podarilo aspoň ako-tak popasovať s covidom-19, no nemali by sme sa radovať predčasne.

Šéf európskej sekcie WHO Hans Kluge totiž pre britský denník The Telegraph vyjadril svoje znepokojenie a predpovedal, že by sa koronavírus mohol vrátiť už o pár mesiacov. Navyše nie je ale jediný, kto si myslí, že vírus sa už čoskoro vráti a budeme musieť opäť sprísniť všetky opatrenia.

To však nie je všetko! Otvorte si našu galériu, kde nájdete viac…

#WANDASK