Lepia sa na vás otrasní chlapi? V tomto robíte chybu...

Lepia sa na vás otrasní chlapi? V tomto robíte chybu...
Trápi vás, že máte v partnerskom živote večne smolu? Lepia sa na vás chlapi, ktorí nestoja ani za deravý groš? Máte pocit, že sa snažíte, ale z nejakého neznámeho dôvodu sa vždy ocitnete v toxických vzťahoch? Dôležité je uvedomiť si, že nič sa nedeje len tak. Ak chcete tento mechanizmus utvárania si vzťahov zmeniť, pravdepodobne aj vy musíte urobiť niekoľko zmien, aby ste zabránili týmto chlapom vstúpiť vám do života. Tu je 6 dôvodov, prečo stále priťahujete otrasných mužov.

Podceňujete sa
Adekvátne sebavedomie patrí medzi najdôležitejšie faktory, ktoré rozhodujú o tom, v akom type vzťahu zakotvíte. Ak zhadzujete samu seba, neveríte si, pochybujete o sebe a neprechovávate voči sebe primeranú sebaúctu, nečudo, že to druhá strana vycíti. Možno si nahovárate, že nemáte na lepších, možno sama seba presviedčate, že si nič lepšie nezaslúžite. No, zbytočne si tým škodíte a priťahujete viac negativity. Je dôležité, aby ste zmenili postoj k sebe samej, poznali svoju hodnotu, boli si vedomá svojich silných stránok a boli na ne hrdá, aby ste si vážili samu seba a obklopovali sa ľuďmi, ktorí vás dokážu oceniť a pochváliť.

Román na pokračovanie: Ženy milujú inak (1. kapitola)

Príliš sa obetujete a nemyslíte na seba
Myslieť na druhých, vedieť sa obetovať a napĺňať potreby druhých je fajn. Ale nesmie to ísť na váš úkor. Nesmiete si ubližovať tým, že zabudnete na svoje potreby, pretože to druhí vycítia a budú využívať vašu dobrotu. Myslieť na seba a napĺňať vlastné potreby, ak tým neubližujete druhým, je nevyhnutné. Nie je to sebectvo. Iba keď sama budete spokojná a naplnená, môžete plnohodnotne realizovať potreby druhých. Ak seba potlačíte do úzadia, do popredia sa dostanú manipulatívni ľudia, ktorí vás zahltia a vyšťavia do špiku kosti.

Nemáte sa rada alebo sa nerešpektujete
Ak nebudete mať rada samu seba, nebudete spokojná so svojou vizážou či vnútrom, tak budete okolo seba vysielať negatívnu energiu. Ak sa nebudete rešpektovať a milovať, nemôžete očakávať, že vás budú rešpektovať iní. Budú iba odrážať, čo z vás vyžaruje. V prípade, že to bude nepokoj a nespokojnosť, vráti sa vám to isté.

Och, nie! 6 vecí, ktoré fakt nechcete, aby sa stali na vašej svadbe

Nepoviete nahlas, čo sa vám nepáči a čím vás ponižuje
Ak nepoviete partnerovi, v čom cítite problém, čo sa vám nepáči a čo nebudete v jeho správaní akceptovať, len ťažko môžete očakávať, že s daným správaním prestane sám od seba. Komunikácia je najdôležitejší nástroj, prostredníctvom ktorého môžete docieliť zmenu v správaní. Najprv si musíte sama pomenovať, čo vám v jeho správaní prekáža a následne mu o tom povedať. Ak to budete dusiť v sebe a trpieť, nič sa nezmení.

Ukrývate pred svetom, kým naozaj ste
Ukážte, kto ste, neskrývajte to. Ak sa budete ukrývať, neprejavíte sa a tým pádom nezaujmete tých, ktorí by to ocenili. Namiesto toho sa na vás nalepia ľudia, ktorí z vás budú energiu vysávať a zahltia vás svojím negativizmom.

Uff, veď to je ponižujúce: 20 celebritných párikov, ktoré sa nerozišli ani po nevere

Nemáte vyriešenú vlastnú minulosť
Ak nevyriešite veci, ktoré vás tlačia z minulosti, budú vás prenasledovať a ovplyvňovať aj vašu súčasnosť. Čokoľvek, čo nemáte z minulosti spracované a vyriešené, vás bude brzdiť a bude sa vám premietať do súčasných vzťahov. Nenechajte sa ovplyvňovať minulosťou. Neopakujte tie isté chyby dokola. Nie je pravda, že ste predurčená na to, aby sa na vás lepili iba otrasní chlapi. Vymaňte sa z tohto presvedčenia, začnite si veriť a otvorte sa vzťahom, ktoré stoja za to.

Autor: Radomír
Zdroj foto: Shutterstock


Super TEST! Z čoho máte úplne najväčší strach?
Otestuj sa
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac