Letné lásky bez následkov

Letné lásky bez následkov

Čas prázdnin a dovoleniek prináša aj letné lásky. Niektoré vzplanú rýchlo a žiarivo, no nemali by spáliť vašu budúcnosť. Na hasenie takéhoto “požiaru” a jeho možných následkov existuje takzvaná „tabletka po“.

Ak sa obávate možného tehotenstva po nechránenom pohlavnom styku alebo po zlyhaní bežnej antikoncepcie, vyhľadajte lekáreň a kúpte si “tabletku po” ESCAPELLE®, ktorá je dostupná bez lekárskeho predpisu. Jedná sa o núdzovú antikoncepciu s obsahom levonorgestrelu v dávke, ktorá zabráni nechcenému otehotneniu. Je dôležité ju užiť čo najskôr po styku, najlepšie do 12 hodín, maximálne však do 72 hodín (3 dni). ESCAPELLE® možno použiť v každom období menštruačného cyklu s výnimkou oneskorenia menštruačného krvácania.

"Tabletka po” vás však neochráni pred pohlavne prenosnými ochoreniami, ani nezabráni už existujúcemu tehotenstvu. Viac informácií vám poskytnú v každej lekárni.


"Tabletka po” ESCAPELLE® je určená len na ojedinelé použitie, nie na pravidelné užívanie. Našťastie takéto „požiare“ sa neopakujú často  :-)

ESCAPELLE® je liek určený na vnútorné použite. Obsahuje levonorgestrel. Liek nie je viazaný na lekársky predpis. Liek je príležitostnou metódou určenou na núdzové použitie. Nenahrádza pravidelné kontraceptívne metódy. U dievčat do 16 rokov použitie pod lekárskym dohľadom. Nechráni pred pohlavne prenosnými ochoreniami. Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľa lieku a poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Platená reklama


Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac