Máte citlivú pleť? 4 zásady, na ktoré by ste nemali zabudnúť

Máte citlivú pleť? 4 zásady, na ktoré by ste nemali zabudnúť
Nie každá z nás má nárok na to, aby si vybrala pleťový krém, ktorejkoľvek značky, napríklad aj ten najnovší. Ak aj vy patríte medzi dámy, ktoré sa trápia s citlivou pleťou, máme pre vás niekoľko zásad, ktoré by ste mali mať stále na pamäti. Podráždenie, začervenanie, fľaky alebo vyrážky nie sú príjemné, no za návštevu odborníka nič nedáte. Poradiť vám môžu napríklad aj kozmetické poradkyne značky Yves Rocher, ktoré sa postarajú o diagnostiku vašej pleti a pomôžu vám s výberom vhodných produktov. V našej galérii pod článkom si môžete prezrieť viacero pleťových produktov, ktoré by sa mohli hodiť aj na vašu pleť...

Nevyhnutný test
Citlivá pleť neprijme len tak hocijaký produkt a často reaguje negatívne aj na kvalitné kozmetické výrobky, za ktoré ste si poriadne priplatili. Krém, gél či penu najskôr otestujte na malej ploche vašej pleti (za uchom či na vnútornej strane zápästia) a až potom sa rozhodujte, či sa do kúpy oplatí investovať. Vsadiť môžete na prírodné produkty značky Yves Rocher, ktoré sú cenovo dostupné a pri výrobe ktorých sa dbá aj na zdravie našej planéty.

Dobrá pamäť
Môže sa stať, že pleť začne na konkrétny produkt reagovať negatívne až po čase, no v každom prípade je vhodné, ak si poznačíte názvy tých, ktoré jej neprospievajú a na ktoré reaguje podráždením. Dobre sledujte a pamätajte si, ktoré krémy nie sú pre vás, ideálne bude, keď sa zameriate na ich zloženie. Odhalíte tak nevhodné látky pre vašu pokožku a ďalší výber produktov bude jednoduchší i presnejší.

Prirodzená vôňa
Výrobky s krásnou vôňou sú pre jedincov s citlivou pleťou väčšinou tabu. Spoľahnite sa radšej na tie bez pridaných vôní, ktoré sú často prvotnou príčinou nepríjemnej reakcie. Zameriavajte sa na kozmetiku označenú ako hypoalergénnu a hľadajte medzi ňou tú, ktorá vám sadne ako uliata.

Trvanlivosť je dôležitá
Zásadou, ktorú by ste mali dodržiavať na sto percent, je trvanlivosť produktov. Nehazardujte spôsobom, ktorý sa vám môže ešte viac vypomstiť a veci po záruke nemilosrdne vyhoďte do koša. Určite to nepreháňajte ani s uchovávaním kozmetiky a myslite na to, že zlé uzavretie nádoby podporuje zvetrávanie a znehodnocovanie obsahu.

To, aký typ pleti máte, môžete zistiť i prostredníctvom online diagnostiky Yves Rocher: www.yves-rocher.sk/skin_days

Autor: Simona Horváthová
Zdroj foto: Shutterstock, Yves Rocher


Super TEST! Viete, čím budete v ďalšom živote?
Otestuj sa

Galéria

Máte citlivú pleť? 4 zásady, na ktoré by ste nemali zabudnúť Máte citlivú pleť? 4 zásady, na ktoré by ste nemali zabudnúť Máte citlivú pleť? 4 zásady, na ktoré by ste nemali zabudnúť +11Máte citlivú pleť? 4 zásady, na ktoré by ste nemali zabudnúť
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac