Melír – oživí vlasy na počkanie (FOTO)

Melír – oživí vlasy na počkanie (FOTO)

Takmer vždy keď ste vo fáze, kedy by ste rady dopriali vlasom nejakú zmenu, no neviete presne akú, je melír ideálnou voľbou. Za pár minút prežiari vlasy ako máločo, dodá pleti mladší vzhľad a oživí look bez dramatickej, násilnej zmeny. Dopriať si môžete hneď niekoľko druhov, takže si ten svoj môže vybrať každá žena.

High alebo low?
Po anglicky sa melír neoznačuje len highlights, ale aj lowlights. Kým „highlights“ označuje svetlé melíry, „lowlights“ vlasom dodávajú tmavší tón, či už červený, fialový, baklažánový alebo čokoládový. Obidva typy sú v zahraničí veľmi obľúbené, hoci stále zostáva frekventovanejším svetlý blond melír, než jeho tmavšie verzie. Aby pôsobil melír čo najprirodzenejšie, vhodné je naniesť na vlasy dvoj až trojfarebný melír, nikdy však nie tmavší či svetlejší od vašej pôvodnej farby vlasov o viac než tri-štyri odtiene.

Na všetky typy vlasov
Nezáleží, či ste krátkovláska, nosíte mikádo, ofinu alebo sa hrdíte dlhou hrivou – melír je vhodný pre každý typ a dĺžku vlasov. Práve to ho robí takým obľúbeným. Dôležité však je nechať si ho urobiť u profesionálov v kaderníckom salóne.

Áno, sú dostať aj melírovacie farby na domáce použitie, ktoré sľubujú rovnaký výsledok, ako v kaderníctve, ubezpečujeme vás však, že rovnaký efekt to nebude – v kaderníctvach je iná koncentrácia farieb a vaša odborníčka na farbenie presne namieša ideálny odtieň. Svoje o tom vie naša čitateľka Janka (29):

Priznám sa, že už tri roky sa neodvážim farbiť si vlasy inde, než v kaderníckom salóne. A je to práve melír, ktorý to zapríčinil. Chcela som vyskúšať zmenu, prejsť na svetlejšie vlasy, tak som si na radu krstnej mamy kúpila v drogérii dve balenia melíru na domáce použitie. Bola k tomu pribalená aj čiapka a háčik, ktorým sa vyberali vlasy z čiapky, aby sa mohli nafarbiť. Myslela som si, že je to strašne jednoduché a zvládne to každý.

Zvládne, to áno, ale s akým výsledkom! Keď som si umyla vlasy a osušila, zostala som nemilo prekvapená  - bolo to veľmi neprirodzené, farba chytila nerovnomerne a niekde presvitali moje pôvodné vlasy. Nevyzeralo to dobre a a keď som sa šla poradiť ku kaderníčke, len rukami zalamovala, čo som to postvárala. Kým mi vlasy dala do poriadku, trvalo to aj dva mesiace.“

Hoci je melír jemná zmena, mali by ste sa naozaj zveriť len do rúk profesionálov v salóne, aby ste výsledným efektom napokon neboli sklamané a nemuseli naprávať škody. 

Autor: Linda


Super TEST! Viete, čím budete v ďalšom živote?
Otestuj sa

Galéria

Melír – oživí vlasy na počkanie (FOTO)Melír – oživí vlasy na počkanie (FOTO)Melír – oživí vlasy na počkanie (FOTO)+6Melír – oživí vlasy na počkanie (FOTO)
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac