Miniséria Černobyľ vyvrcholila posledným dielom: 10x čo bola pravda a čo lož!

Miniséria Černobyľ vyvrcholila posledným dielom: 10x čo bola pravda a čo lož!
V utorok odvysielala stanica HBO posledný diel divácky veľmi úspešnej minisérie Černobyľ, ktorá opisuje priebeh a katastrofické dôsledky najväčšej jadrovej havárií v histórii. Tragédia sa odohrala 26. apríla 1986 na Ukrajine. Pozreli sme sa bližšie na to, čo tvorcovia seriálu spracovali správne a čo je fikcia. V našej galérii pod článkom nájdete všetky dôležité fakty i autentické fotografie z Černobyľu...

Nový seriál Černobyľ trhá rekordy: 20 faktov, ktoré ste o tragédii netušili

Podceňovanie nebezpečia Bohužiaľ, pravdou je, že zodpovedné osoby a predstavitelia štátu do značnej miery podcenili bezpečnosť obyvateľov susedného mestečka Pripyat a evakuáciu odkladali až do hraničného bodu. Stále si mysleli, že sa im podarí nehodu udržať v tajnosti, bez vážnejších dôsledkov, a to aj napriek varovaniam odborníkov.

Herci z Teórie veľkého tresku sú plní prekvapení: TOTO ste o nich zaručene netušili

Otvorte si aj našu galériu pod článkom, kde nájdete viacero ďalších zistení o tom, čo bola v seriáli realita a čo fikcia. Prezrieť si tiež môžete autentické fotografie z Černobyľu.

Autor: Simi
Zdroj foto: Instagram


Galéria

Miniséria Černobyľ vyvrcholila posledným dielom: 10x čo bola pravda a čo lož! Miniséria Černobyľ vyvrcholila posledným dielom: 10x čo bola pravda a čo lož! Miniséria Černobyľ vyvrcholila posledným dielom: 10x čo bola pravda a čo lož! +17Miniséria Černobyľ vyvrcholila posledným dielom: 10x čo bola pravda a čo lož!
Focus Media

Video

Diskusia

Čítaj viac