Móda a krása 3 tipy, keď sa nepekne spálite

ZDROJ:

„Ty ale budeš mať noc!“,

Pain
Pain
Zdroj: Martin Allinger
povie vám kamarátka a rozhodne nemá na mysli divoké letné posteľové hry s vaším partnerom. Kdeže, díva sa pri tom ľútostivo na vaše poriadne spečené plecia, zadok a chrbát. Ako vybabrať so spálením, aby ste mohli mať noc aj pleť kvalitnú ako bábätko?

Zachráňte, čo sa dá
Je jasné, že ak ste sa spiekli doružova, zrejme ste nemali dostatočnú ochranu pred slnečným žiarením, alebo ste to jednoducho s opaľovaním prehnali. Márne však budete teraz plakať, radšej sa snažte zachrániť, čo sa dá. Nemôžeme vám garantovať, že vaša koža zostane po spálení na svojom mieste, ale aspoň jej môžete ulahodiť a ošetriť ju najcitlivejšie ako viete.

Zázrak menom aloe
Aloe vera je známe svojimi liečivými účinkami a je presne to, čo vám pomôže pokožku upokojiť. V súčasnosti dostanete v našich aj zahraničných drogériách výborné prípravky s výťažkami z tejto zázračnej rastlinky a niektoré sú určené vyslovene na ošetrenie spálenej pokožky. Tenká vrstva aloe vera gélu vás príjemne schladí a osvieži, a pokožka vás nebude svrbieť, ani štípať. Je vhodné aloe gél pred použitím schladiť v chladničke.

V sprche buďte k pleti nežná
Pri sprchovaní použite miesto parfumovaného skôr jemný hydratačný sprchový gél. Samotné olupovanie nastane na tretí až ôsmy deň po spálení a je to neodvrátiteľný proces. To znamená, že ak sa raz začnete šúpať, už to nezastavíte ničím, najmä ak máte suchú pokožku. Sprchové krémy s olejmi hydratujú pokožku a urýchľujú jej regeneráciu, skúste preto mandľový, jojobový alebo voňavý kokosový.

Sandy back
Sandy back
Zdroj: Nikolay Okhitin
Lieky z vašej špajze
Aj domáce prípravky vedia byť mimoriadne účinné. Zásobte sa kyslou smotanou, jogurtom alebo mliekom, ktoré upokojí pokožku. Na očistenú a suchú pokožku naneste vychladený biely jogurt alebo kyslú smotanu, rozotrite a po polhodinke zmyte vlažnou vodou. Postup opakujte každých 3-6 hodín.

Do ľadového mlieka vmiešajte štipku sódy bikarbóny a vatovými tampónmi nanášajte na postihnuté miesta. Po uschnutí (cca.20 minút) zmyte studenou vodou.

Rada na záver: Ak ste sa spálili na dovolenke, noste najbližšie dva dni na pláž bielu ľahkú tuniku alebo voľné tričko, v ktorom sa budete aj kúpať. Ochráni vás pred spálením.

#WANDASK